دماغه زیبا کالیاکرا بلغارستان

آشنایی با دماغه زیبا کالیاکرا بلغارستان

شرح

دماغه کالیاکرا بلغارستان

دماغه زیبا کالیاکرا بلغارستان در 60 کیلومتری شمال شرقی شهر وارنا واقع شده است .این مکان یک تنگ باریک و بر اثر فرسایش طبیعی بوجود آمده است که در ساحل فرو می ریزد . دماغه ای به نام دماغه ی کالیاکرا نام گرفته در باشگاه  “زیباترین بایرهای جهان” در نظر گرفته شده است .کالیاکرا دماغه بلند و باریکی است در دوبریج جنوبی و ساحل شمالی دریای سیاه ، واقع در 12 کیلومتری شرق کاوارناو ، این منطقه از منظر تاریخی ، فرهنگی و فضای طبیعی مورد توجه قرار گرفته است .

وجه تسمیه

نام کالیاکرا از دو واژه «کالیا» و «آکرا» در یونانی قدیم ساخته شده است که بیانگر ترکیبی به معنای پرتگاه زیبا را می سازند . نام کالیاکرا خود نشانه ی از قدمت این منطقه است . در واقع این مکان در شمار مکان های باستانی بلغارستان محسوب می گردد .دماغه زیبا و بدیع کالیاکرا که با خرابه های به جا مانده از قرون وسطی و آثار باستانی واقع در موزه می باشد . اجرای نمایش متنوع و بی نظیر رقص روی آتش با پاهای برهنه روی ذغال سرخ بسیار جذاب و دیدنی است . که هر ساله بسیاری از مسافرین تور بلغارستان ازاین منطقه دیدن می کنند .

کالیاکرا با یک ساحل سنگی و صخره های با ارتفاع 200 متر با صخره هایی شیب دار و عمودی با ارتفاع هفتاد متر از سطح دریا سیاه منظره ای جذاب و دیدنی را پیشه رو می نهد .در کنار دریای که به احترام دختری به همین نام که در جریان حمله مسلمانان عثمانی حاضر به تغییر دین خود نشدند و خود را از بالای این دماغه به دریا انداخته است ، نامگذاری شده است .

آثار تاریخی در دماغه کالیاکرا

از معروف ترین آثار تاریخی به جا مانده در دماغه ی کالیاکرا ، دیوارهای قدمی و منبع آب و همین طور حمام دوبروتیتسا می باشند . دوبروتیتسا حاکم این منطقه در زمان قرون وسطی بود . علاوه بر این فانوس دریایی که توسط یک شرکت عثمانی در سال 1855 در این دماغه ساخته شد ، نیز امروزه محلی جذاب برای گردشگران محسوب می شود .

بناهای توریستی مهم کالیاکرا می توان به بقایای بناهای دختر چهل ساله و کلیسای سنت نیکولای نیز نامبرد . ساحل به طور گسترده ای شناخته شده و به عنوان یک مکان برای غواصی می باشد .ساحل کالیاکرا منطقه تعداد زیادی غازهای سیاه و دولفین ها  دیده می شوند . این ساحل یک پناهگاه امن و طبیعی برای حیوانات کمیاب و نادراست . این تنها ذخیره در بلغارستان است که شامل منطقه آبریز و دریا است .

در این خط های ساحلی گویی خانه ای امن برای تولید مثل بسیاری از پرندگان کمیاب و نادر از جمله شاهین اروپایی و سنگ چشم خاکستری است . تعداد بیشماری از آنها را درفصل های بهار و پاییز مشاهده خواهید کرد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک