پارک ملی کاکوم

معرفی پارک ملی کاکوم

شرح

پارک ملی کاکوم ، واقع در مناطق ساحلی منطقه مرکزی غنا است و مساحتی حدو375  کیلومتر مربع را دربر می گیرد. تنها در سال 1992 پس از انجام بررسی اولیه Avifauna ، در سال 1992 به عنوان یک ذخیره محلی تأسیس شد و به عنوان یک پارک ملی از آن اخراج شد. این منطقه با جنگلی استوایی پوشانده شده است. منحصر به فرد بودن این پارک در این واقعیت نهفته است که این بنا به ابتکار مردم محلی و نه توسط وزارت خارجه حیوانات وحشی که مسئولیت حفظ حیات وحش در غنا را بر عهده دارند ، تأسیس شده است. این تنها یکی از 3 مکان در آفریقا است که دارای یک گذرگاه سایبان و 350 متر طول دارد و هفت قله درخت را به هم متصل می کند که دسترسی به جنگل را فراهم می کند.

قابل توجه ترین گونه جانوران در معرض خطر در پارک میمون دایانا، آنتوپ غول پیکر بونگو ، دوایک پشت رنگ زرد و فیل آفریقایی  است. این منطقه همچنین یک منطقه پرنده مهم  است که توسط Bird Life International   به رسمیت شناخته شده است و منطقه پرنده ای که منطقه پارک را کاملاً با هم همپوشانی دارد. موجودی پرندگان 266 گونه موجود در پارک را تأیید كرد ، از جمله هشت گونه نگرانی در مورد حفظ جهانی است. یكی از این گونه های نگرانی ، گلینه های سفید پوستی است  نه گونه شاخ گوزن  و طوطی خاکستری ثبت شده است. همچنین این پروانه بسیار غنی است و گونه جدیدی نیز در سال 1993 کشف شد. از سال 2012 ، متراکم ترین جمعیت فیل های جنگلی در غنا در کاکوم واقع شده است.

پارک ملی کاکوم

هیئت موزه ها و بناهای تاریخی جمهوری غنا پیشنهاد کرده است که یونسکو  پارک را به عنوان میراث جهانی طبیعی  طبق معیارهای vii و x اعلام کند. ارسال ارائه شده در سال 2000 در فهرست آزمایشی سایت های میراث جهانی ذکر شده است.در سال 1931 ، منطقه تخلیه شده از حوضه آبریز رودخانه کاکوم به عنوان ذخیره جنگلی اعلام شد و توسط بخش جنگلداری اداره می شد. در این دوره ، عملیات ورود به سیستم شایع بود ، به ویژه از گونه های چوب ماهون . عملیات انتقال گزارش تا سال 1989 ادامه یافت که مدیریت ذخیره به اداره حیات وحش منتقل شد.

یک مطالعه امکان سنجی و برنامه مدیریت اولیه 5 ساله برای توسعه پارک ملی کاکوم به عنوان یک مقصد اکوتوریسم در سال 1990 تحت پروژه ای که برای برنامه توسعه سازمان ملل انجام شده تهیه شده است. این امکان سنجی شامل ارزیابی اولیه تنوع زیستی از فلور و جانوران ذخیره جنگل کاکوم و مجاورت ذخیره جنگل آسین-آندتانسو ، و یک بررسی جمعیتی فیل ها طرح امکان سنجی و برنامه مدیریت اولیه 5 ساله در یک فرآیند مشارکتی و مشورتی که شامل یک زیست شناس مشاوره ، مسئولان جنگلداری ، مسئولان حیات وحش ، جوامع محلی ، دانشگاه های غنائیان ، مقامات دولت منطقه ای و سایر ذینفعان کلیدی تهیه شده است .این پارک در محدوده ارتفاعی از 135 تا 250 متر قرار دارد. منطقه پارک به طور میانگین سالانه 1380 میلی متر بارندگی می کند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک