دشت مورپیسه کاکان یاسوج

آشنایی با دشت مورپیسه کاکان یاسوج

شرح

دشت مورپیسه کاکان یاسوج

یاسوج ، یکی از زیباترین و سرسبزترین شهرهای کشور ایران است و به دلیل جاذبه های طبیعی و تاریخی که در آن وجود دارد سالانه گردشگران و طبیعت گردان زیادی به سمت آن سفر می کنند. یاسوج به واسطه زیبایی‌ ها و آب و هوای بسیار مطبوعی که دارد هر ساله در فصول سبز، پذیرای گردشگران و علاقه‌ مندان به طبیعت می باشد. یکی از جاذبه های گردشگری این شهر، دشت مورپیسه کاکان نام دارد که در فصل بهار و ماه اردیبهشت چشم اندازی بی نظیر و رویایی را فراهم می آورد.

این دشت پر از لاله های واژگون در سی و پنج کیلومتری شهر یاسوج در محور اقلید قرار گرفته است. مورپیسه در بهار به تماشای لاله هایی می نشیند که گلدان ها وارونه  طبیعت اند . آب در دل آن آتشدانه های سرخ ، شبنمی است. سخاوتمندانه برساقه های سز ، دشت لاله های واژگون ، به سان قالیچه ای رنگارنگ که در دامنه رشته کوه دنا جان آدمی را به تماشا فرا می خواند . با دیدن مناظر دشت لاله های واژگون زنگار دل مسافران خسته ، آهسته از وجودشان رخت بر می بندد. این دشت که پر از لاله‌های واژگون است، قسمت وسیعی را در بر گرفته و زیبایی آن همچون بهشت است. دامنه‌های مملو از لاله‌های واژگون و ديگر گل‌های وحشی، زيبايی منحصر به فردی به اين دره بخشيده است.

چشم انداز این دشت زیبا

چشم‌انداز اين دره رويايی برای طبيعت دوستان ، جاذبه‌ای بسيار جالب توجه و استثنايی است. لاله‌های واژگون گلدان‌های وارونه طبیعت‌اند. دامنه رشته‌کوه دنا گلفرش‌های اینچنین زیبا کم ندارد و به راستی که دامنه‌های دنا را می‌توان گلشن زیبایی‌ها دانست. چراغ و فندیل‌های واژگون و سر به زیر این دشت در پهنه طبیعت این منطقه غیرقابل توصیف و رویایی‌اند. بهار با لاله‌های واژگون این دشت دیدنی‌تر از هر بهار دیگری است. درست در 30 کیلومتری جنوب شرقی یاسوج ، روستای مورپیسه کاکان قرار دارد. این روستا آب و هوای بسیار خوبی و دلپذیری دارد و بخصوص در فصل های بهار و تابستان می توانید بهترین تعطیلات را در دشت ها و باغ های این روستا بگذرانید. این روستا به عنوان یکی از روستاهای تاریخی و با قدمت طولانی که نیز معروف است و مطابق با اسناد موجود قدمت آن به 2000 سال پیش باز می گردد.

در قسمت ‌هایی از این روستا، کتیبه ‌های مربوط به دوره هخامنشی کشف شده است. روستای کاکان چشم‌اندازهای طبيعی بسيار زيبايی دارد. مهمترين جاذبه‌های طبيعی اين روستا: آبشار زیبای مارگون است که در مرز دو استان کهکيلويه و بويراحمد و فارس، در شرق شهر ياسوج و در نزديکی روستاهای مارگون و کاکان واقع شده است. اين آبشار بلند در بالا دست تنگه زيبا و خوش آب و هوای مارگون جاری است. رگه‌های متعدد و حيرت‌آور آن به درون دره سرازير می‌شوند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک