باغ وحش کابل

باغ وحش کابل

شرح

بازدید باغ وحش کابل

باغ وحش کابل در شهر کابل ، افغانستان ، در کرانه رودخانه کابل و مجاور دایره ده مازنگ واقع شده است. مدیر باغ وحش عزیز گل ثاقب است. این مراسم در سال 1967 با تمرکز روی جانوران افغانستان افتتاح شد و مورد توجه بازدید کنندگان و مطبوعات بسیار قرار گرفت. این باغ وحش زمانی بیش از 500 حیوان داشته و حدود 19700 بازدید کننده در سال 1972 برای دیدن آنها آمده بودند. باغ وحش در طول جنگ داخلی دهه 1990 آسیب قابل توجهی متحمل شد.

آکواریوم در اثر اصابت گلوله آسیب دیده بود ، و مبارزان گوزن و خرگوش را برای غذا گرفتند. یک فیل ، حتی 25 ساله ، هنگام حمله موشک به باغ وحش ، کشته شد. بعضی از حیوانات عجیب و غریب مانند گونه های نادر پرندگان ، در بازار سیاه قاچاق شده و فروخته می شوند. طالبان ، كه در سال 1996 كابل را در دست گرفتند ، ابتدا تصور می كردند باغ وحش با نسخه آنها از اسلام ناسازگار است ، اما پس از آنكه شرك عمر ، باغ وحش ، از طریق تحقیقات در دانشگاه كابل تأیید كرد ، آن را باز نگه داشته است.

مشهورترین ساکن باغ وحش مرجان

مشهورترین ساکن باغ وحش مرجان شیر بود كه در سال 2002 درگذشت و در همانجا دفن شده است. یک مجسمه برنز مرجان در ورودی باغ وحش ایستاده است. از سال 2010 ، این باغ وحش حدود 280 حیوان داشت ، از جمله 45 گونه از پرندگان و پستانداران ، و 36 گونه ماهی. در بین حیوانات دو شیر و تنها خوک افغانستان وجود دارد. حدود 10،000 نفر در طول تعطیلات آخر هفته بازدید می کنند. از سال 2003 این باغ وحش کارمندان 60 نفری را برای مراقبت از حیوانات به کار برد. این مکان محبوب کابلی ها است. این باغ وحش در سال 2012 15 میلیون افغانی درآمد داشت. در ماه آوریل 2017 ، باغ وحش چهار شیر سفید را که از تلاش قاچاق نجات یافت ، گرفت. دولت چین ، یک اهدا کننده اصلی حیوانات ، درباره امنیت حیواناتی که قبلاً به افغانستان اهدا کرده ابراز نگرانی کرده است.

نظارت باغ وحش کارولینای شمالی

در سال 2004 – 2005 ، یک خرس نر و یک گوزن درگذشت ، ظاهراً از بیماری ها و تغذیه نادرست بوده است. مقامات چینی می گویند تا زمانی که شرایط بهتر شود ، حیوانات بیشتری به باغ وحش کابل اهدا نخواهند کرد. باغ وحش کارولینای شمالی در ایالات متحده آمریکا بسیاری از پروژه های موجود در باغ وحش را تأمین و نظارت کرده است ، از جمله بهسازی مسکن حیوانات مانند سازه های کوهنوردی و موانع ایستاده ، با کمک های بیشتر در ایجاد یک برنامه تجاری برای باغ وحش میباشد. مدیر دیوید جونز در حال حاضر در تلاش است تا برای اعزام کارمندان به کارمندان باغ وحش کابل به هند کمک کند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: افغانستان
شهر: کابل

دیدنی‌های نزدیک