آبشار کبودوال گلستان

آبشار کبودوال گلستان

شرح

جاذبه آبشار کبودوال گلستان

استان گلستان همراه با جنگل های دیدنی خود و آبشار کبودوال گلستان ، آبشارهای کوچک و بزرگ و چشمه سارهای فراوان طبیعت زیبا و مسحورکننده‌ای را خود جای داده است. در کنار تاریخچه فرهنگی غنی سرشار، استان گلستان با داشتن طبیعت بکر جنگلی از جنگل‌های هیرکانی با درختان هزاران ساله سرخدار و جنگل‌های بلوط، معروف به سرزمین آبشاران و چشمه‌سارها است.

استان گلستان با دارا بودن این همه جاذبه‌های طبیعی و تفریحی مانند آبشارها، تالاب‌ها و گل فشان‌ها به عنوان نگین گردشگری منطقه، مقصد مناسبی برای گردشگران ایران و آسیا است. بندر ترکمن بندر مشهوری در کناره دریای خزر است که بیشتر آن را با اسب های قبراق، تالاب های چشم نواز و لباس های زیبای مردمان سخاوتمندش می شناسیم.

زیباترین شهراستان گلستان

بندر ترکمن که قدمتی تنها در عصر معاصر دارد یکی از زیباترین شهرهای استان گلستان است که با داشتن منطقه شکار ممنوع صوفیکم، تالاب گمیشان، ساحل زیبای دریای خزر، جزیره آشوراده و اسکله‌ تفریحی جز مقاصد اصلی گردشگران در شمال کشور واقع شده است. از جالب ترین جاهای دیدنی بندر ترکمن ، آبشار کبودوال میباشد که در 5 کیلومتری علی آباد کتول واقع در استان گلستان می باشد، و به عنوان تنها آبشار خزه ای ایران معرفی شده است. کبودوال از چشمه های جنوبی سرچشمه می گیرد و در عمق دره ای انبوه از جنگل واقع می باشد.

اگر می خواهید بیشتر با این طبیعت زیبا آشنا شوید با ایلیا گشت همراه شوید. تماشای رقص آب روی خزه‌های این آبشار که به مخملی سبز می‌مانند و گوش سپردن به صدای آب، آرامشی مثال زدنی را نصیب شما می‌کند. آواز پرندگان را هم به این‌ها اضافه کنید که هر چه فکر و خیال داشته باشید از سرتان بیرون می‌کند و فقط حال خوش برایتان می‌ماند.

امکانات تفریحی بندر ترکمن

همچنین امکاناتی مانند آلاچیق، سکوهایی برای برپایی چادر، پارکینگ، سرویس‌های بهداشتی و بوفه برای رفاه حال گردشگران در نظر گرفته شده است. آبشار کبودوال نمونه‌ای نادر و منحصر به فرد استان گلستان است که پتانسیل ثبت جهانی شدن را نیز دارد. آب زلال و شفاف این آبشار با عبور از جنگل‌های کبودوال، چشم‌انداز وصف ناپذیری را به وجود آورده است.

پارک جنگلی و آبشار کبودوال به علت چشم‌اندازهای طبیعی و دسترسی به جاده اصلی گرگان به مشهد مقدس، موقعیت بسیار مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد. آبشار کبودوال با توجه به ویژگی های خاص خود مانند خزه ای بودن، کیفیت آب، غنای ویژه گیاهان بومی و جانوری در سال 1394 به عنوان میراث طبیعی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک