خانه ژولیت ورونا

خانه ژولیت ورونا

شرح

ورونا شهری در شمال ایتالیا، در ناحیه‌ی ونتو، کنار رود آدیگه است که اروپای مرکزی را به ایتالیا متصل می‌کند. شهر ورونا به دلیل وجود خانه ژولیت ورونا به پایتخت عشق ایتالیا معروف است. این شهر که بیشتر نقاط آن به رنگ صورتی است، شور و عشق و نشاط در آن پرتو می‌افکند.

جاذبه های خانه ژولیت ورونا

خانه ژولیت ورونا به طور کلی مثل خود ایتالیا مکانی عاشقانه بوده و نماد پایتخت عشق و وطن دو عاشق مشهور جهان، رومئو و ژولیت است. این شهر با کوچه‌های روستایی، میادین زیبا و رویایی و ویرانه‌های رومی باشکوه آزاد از گذر زمان است. برای تجربه‌ی واقعی زیبایی، هنر و حال و هوایی عاشقانه، چند روزی به ورونا سفر کنید. حتماً شما هم ماجرای غم‌انگیز رومئو و ژولیت را شنیده‌اید.

این داستان که شهرت جهانی دارد و آهنگ‌ها و فیلم‌های متعددی بر اساس این اثر شکسپیر ساخته شده است در شهر ورونا که بسیاری از مردم از آن به عنوان «شهر عشق» یاد می‌کنند اتفاق افتاده است. جالب اینجاست که شخصیت رومئو و ژولیت کاملاً تخیلی می‌باشد و جالب‌تر اینکه خانه‌ی ژولیت در ورونا هیچ ارتباطی با داستان معروفمان ندارد! با این حال گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این مکان می‌آیند تا قدردانی خود را نسبت به این داستان تأثیرگذار نشان بدهند. در واقع این نمایش رمانتیک، مهم‌ترین دلیلی است که عده‌ای به شهر ورونا لقب «شهر عشق» را می‌دهند. 

مهم ترین جاذبه های گردشگری  شهر ورونا

خانه ژولیت یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری شهر «ورونا» ایتالیا به حساب می‌آید. قدمت خانه ژولیت به قرن 13 میلادی برمی‌گردد و زمانی خانواده‌ی «کاپلو» در آن زندگی می‌کردند که به نام ایتالیایی کاپولت شباهت بسیاری دارد و همین موضوع باعث شده بود تا مردم فکر کنند ژولیت و خانواده‌اش واقعاً در این خانه سکونت داشته‌اند. امروزه این خانه به موزه‌ای تبدیل شده که یکی از دلایل اصلی سفر گردشگران به شهر ورونا به شمار می‌رود.

البته بالکن معروف آن، یعنی همان بالکنی که رومئو در آن به عشقش به ژولیت اعتراف کرد، بخشی از ساختمان اصلی نبوده و در قرن 20 به خانه اضافه شده است.مجسمه‌ی ژولیت در حیاط این ساختمان واقع شده و مردم بر این باورند که با دست زدن به آن، شانس در عشق به آ‌ن‌ها رو می‌آورَد و می‌توانند فرد مناسب خود را پیدا کنند. 

گردشگرانی که برای بار اول به خانه‌ی ژولیت می‌روند، معمولاً از تعداد نامه‌ها و نوشته‌هایی که زمین تا سقف را می‌پوشانند، چشم‌هایشان گرد می‌شود. نمایشنامه معروف شکسپیر به نام «رومئو و ژولیت» شاید یک اثر داستانی باشد، اما صدها هزار فرد رمانتیک هنوز به ورونا سفر می کنند تا از بالکنی دیدن کنند که تصور می شود ژولیت روی آن ایستاده بوده در حالیکه رومئو عشق خود را به او ابراز می کرده است. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک