گالری ملی هنرهای زیبای اردن

گالری ملی هنرهای زیبای اردن

شرح

معرفی گالری ملی هنرهای زیبای اردن

گالری ملی هنرهای زیبا اردن یک موزه بزرگ هنرهای معاصر است که در شهر امان کشور اردن واقع شده است. افتتاح رسمی گالری ملی هنرهای زیبای اردن با سرپرستی اعلیحضرت مرحوم شاه حسین و اعلیحضرت وی ملکه نور الحسین برگزار شد و در سال 1980 توسط انجمن سلطنتی هنرهای زیبا ، مجموعه دائمی موزه تأسیس شد. بیش از 2000 اثر شامل نقاشی ، چاپ ، مجسمه سازی ، چاپ ، مجسمه سازی ، عکس ، نصب ، بافندگی ، و سرامیک توسط بیش از 800 هنرمند از 59 کشور جهان به طور عمده در آسیا و آفریقا می باشد.

بازسازی گالری ملی هنرهای زیبای اردن

بازسازی و گسترش ساختمان موزه تحت معمار محمد الاسد در سال 2007 جایزه معماری آقاخان را دریافت کرد و تحت سرپرستی اعلیحضرت ملکه رانیا آل عبدالله ، انجمن سلطنتی هنرهای زیبا بزرگترین نمایشگاه هنری اردن را برپا کرد و در تاریخ 21 مه 2013 میزبان یک نمایشگاه هنری با عنوان “70 سال هنر معاصر اردن معاصر بود. نمایش بیش از 200 اثر ساخته شده توسط 195 هنرمند اردنی از نسل های مختلف و شامل نقاشی ، مجسمه سازی ، هنرهای ویدئویی ، عکاسی ، هنرهای گرافیکی ، سرامیک و تاسیسات است که بدین ترتیب طیف گسترده ای از خلاقیت هنرمندان اردنی را به بینندگان ارائه می دهد.

این مجموعه با نمایش مستندات تاریخی از میراث هنری اردن در طول سالها ، تلاشهایی را که گالری ملی هنرهای زیبای اردن برای گردآوری یک نمایش تصویری جامع از تاریخ غنی هنر تجسمی اردن نشان می دهد ، نشان می دهد. این نمایشگاه تا به امروز بزرگترین اردن است ، به طور موثر نقش گالری را به عنوان حامی هنر و همچنین به عنوان منبع مرجع برای کسانی که مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد هنرمندان اردنی هستند ، منعکس می کند.

آثار گالری ملی هنرهای زیبای

آثار نمایش داده شده همچنین در کاتالوگ نمایش داده می شود که اطلاعات بیوگرافی درباره سازندگان آنها را مستند می کند. این کتاب همچنین شامل تاریخ زمانی از جنبش هنری اردن در مراحل مختلف آن است ، در حالی که منعکس کننده نقشی است که گالری ملی هنرهای زیبا اردن به عنوان مروج و پشتیبان هنرها بازی می کند. این نمایشگاه به مدت سه ماه برای عموم آزاد بود.

گالری ملی هنرهای زیبای جردن پروژه موزه تورینگ را با حمایت پرنسس HRH پرنسس رجووا بنت علی ، رئیس انجمن سلطنتی هنرهای زیبا از روز دوشنبه 18 مه 2009 به مناسبت روز جهانی موزه آغاز کرد.این پروژه پیشگام با هدف افزایش آگاهی فرهنگی در پلاستیک و هنرهای تجسمی و معرفی جنبش هنری در اردن و در کشورهای عربی و در حال توسعه در دهکده ها و استان های مختلف پادشاهی است.گالری ملی هنرهای زیبا اردن به اهمیت گسترش و معرفی جنبش هنری برای کسانی که در مناطق دورافتاده کشور عزیزمان زندگی می کنند معتقد است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک