پارک ملی جیم کوربت هند

آشنایی با پارک ملی جیم کوربت هند

شرح

پارک ملی جیم کوربت هند

کشور هند تنها در جذابیتهای شهرهایش خلاصه نمی شود و به واسطه زیبایی آنها شناخته نمیشود بلکه دارای جاذبه های طبیعی دیگری نیز میشود که قاعدتا معرف هندوستان میشوند از جمله یکی از این جاذبه ها ، پارک ملی جیم کوربت هند است که بخشی از بزرگترین منطقه حفاظت شده ببرهای کوربت است، در منطقه ننیتال اوتاراخند (the Nainital district of Uttarakhand) شمال هند قرار گرفته است. این پارک بیشتر به خاطر ببرهایش در دنیا شناخته شده است. 

وسعت این پارک به اندازه ۱۳۱۸٫۵۴ کیلومتر بوده که مهم ترین بخش آن، ۵۲۰ کیلومتر مربع مساحت دارد و شامل تپه ها، جاده ها و مسیرهای باریک، کمربند رودخانه ای، چمنزارها و دریاچه ها بزرگ است. در تورهای اجرا شده د راین پارک می توانید سوار جیپ های روباز شوید یا که فیل سواری کنید و در پارک بگردید.  در این پارک بیشتر از ۵۰ گونه پرنده شکاری زندگی می کند. علاوه بر پرندگان، ببر با شکوه بنگال نیز در اطراف پارک دیده می شود. بنابراین، شانس زیادی برای دیدن ببر وجود دارد.

هیجان انگیز ترین جاذبه های پارک

 یکی از هیجان انگیز ترین و سرگرم کننده ترین بخش سفر به این پارک ، سافاری با فیل در پارک ملی جیم کوربت هند است. سافاری فیل نه تنها به شما امکان نزدیک شدن به جانوران وحشی پارک را می دهد بلکه خود جذابیت دارد. همچنین شما را به برخی از مناطق اصلی پارک که با جیپ نمی توانید به آنجا بروید، می رساند. علاوه بر این، این نوع سافاری، تضمین یک تور اکوتوریستی کامل در پارک است که به نوبه خود به مراحل حفاظت از پارک کمک می کند.

فیل ها با راهنمایی های فیل بان های زبده هدایت می شوند. مناطق محبوب سافاری فیل ها Bijrani و Dhikala هستند. در اطراف پارک رانندگی کنید تا نگاهی گذرا به حیات وحش داشته باشید، سعی کنید در رودخانه کوسی (Kosi) ماهیگیری کنید، از آبشارهای کوربت بازدید کنید. در فصل زمستان یا بین ماه های اکتبر تا فوریه، این پارک، مکانی واقعی برای تماشای پرندگان زیبا است. در این زمان، شما تنوع گونه های پرندگان را پارک ملی جیم کوربت هند خواهید دید. از ماه مارس تا اواسط ماه ژوئن، در هند فصل تابستان نامیده می شود.

در طول فصل تابستان، درجه حرارت بسیار بالا می رود و در طول روز، هوا بسیار گرم و سوزان می شود. به طوری که ممکن است دما به ۴۰ درجه سانتی گراد نیز برسد. بنابراین، در این زمان، نمی توان سفر و گردش خوبی در پارک ملی جیم کوربت هند داشت. با این وجود، این فصل را به عنوان بهترین فصل بازدید می شناسند. چرا که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا بیشترین حیوانات را در پارک ببینند. سفر به پارک، در طول این فصل و لذت بردن از رفتینگ در رودخانه و بازدید فراموش نشدنی از حیوانات در حال انقراض و گونه های پرندگان بهترین سافاری را برای شما می سازد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط