قلعه شیشه ای جیجو کره جنوبی

معرفی قلعه شیشه ای جیجو کره جنوبی

شرح

قلعه شیشه ای جیجو کره جنوبی

جزیره‌ی جیجو یکی از جزایر زیبای کره جنوبی و یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های این کشور است. این جزیره یکی از پر بازدیدترین جاذبه‌های گردشگری کره‌ی جنوبی است. سواحل زیبا، قله‌های آتشفشانی و طبیعت جذابِ جیجو، سالانه حدود 15 میلیون گردشگر را به این جزیره می‌کشانند. یکی از جاذبه های دیدنی این جزیره پارک قلعه شیشه ای جیجو است که در آنجا همه چیز از شیشه‌های گوناگون درست شده است.

مجموعه ظریف و زیبایی که از آثار شیشه‌ای در تم پارک «قلعه شیشه‌ای جیجو»  می‌بینید، شما را در حیرت فرو خواهد برد. در برخی قسمت‌ها اجازه دست زدن به آثار را ندارید، زیرا امکان شکستنشان وجود دارد اما قسمت‌هایی تعاملی هم برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است. این تم پارک به صورت یک پروژه گروهی متشکل از متخصصان شیشه‌گری طی سالیان زیاد عملی شد. قلعه شیشه‌ای جیجو یک تم پارک هنر شیشه‌گری است که یک سالن نمایشگاهی، باغ و مدل‌هایی تماماً شیشه‌ای دارد.

پارک های موضوعی قلعه

اینجا شش پارک موضوعی دارد که در آن‌ها بیش از دویست و پنجاه مدل به نمایش گذاشته شده است. این موارد شامل اولین نمونه‌ی هزارتوی تماماً شیشه‌ای، بزرگ‌ترین گوی شیشه‌ای، دریاچه آیینه‌ای، پل شیشه‌ای و بزرگ‌ترین الماس شیشه‌ای در جهان می‌شوند. همچنین شاهکارهای شیشه‌گری هنری از هنرمندان بین‌المللی برجسته از کشورهای ایتالیا، جمهوری چک، ژاپن و غیره هم در این پارک به نمایش درآمده‌اند. بازدیدکنندگان قلعه شیشه‌ای جیجو حتی می‌توانند خودشان هم شیشه‌گری را امتحان کنند. در سالن اصلی قلعه شیشه‌ای، می‌توان تزئینات، گوی‌ها و بطری‌های شیشه‌ای ساخت. البته شرکت در این کار هزینه‌ای جداگانه دارد.

قلعه شیشه‌ای جیجو به دو بخش تقسیم شده است: مرکز مدل شیشه‌ای مدرن سرپوشیده و تم پارک فضای آزاد. در داخل مرکز مدل شیشه‌ای مدرن یک ساقه بزرگ لوبیا را خواهید دید که از قصه «جک و لوبیای سحرآمیز» الهام گرفته شده، یک مجسمه «هاروبانگ» شیشه‌ای بزرگ و یک اتاق آینه متشکل از 5000 قطعه شیشه پیرکس و آینه نیز در آن قرار دارد. کتاب‌ها و جوانه‌های لوبیای شیشه‌ای و یک اتاق آینه جادویی که تصویر بازدیدکنندگان در آن چندین تکه می‌شود نیز از دیدنی‌های دیگر به شمار می‌روند. در تم پارک فضای باز قلعه شیشه‌ای، ماهی‌هایی ساخته شده از بطری‌های بازیافتی، هزاران آینه محدب با ابعاد مختلف، یک دریاچه آینه‌ای با صخره‌های سفید، هرمی شیشه‌ای با نورپردازی شبانه، یک ست قهوه شناور بزرگ روی دریاچه، باغچه‌های رنگارنگ شیشه‌ای، هزارتوی آینه‌ای، آبشاری شیشه‌ای و پلی جذاب وجود دارند که همگی زیبایی خاصی را به محیط هدیه می‌کنند.

هر کدام از این جاذبه‌ها منظره‌ای عالی را برای عکس‌های بازدیدکنندگان فراهم خواهند کرد. بازدیدکنندگانی که به قلعه شیشه‌ای جیجو می‌روند، با حال و هوای جادویی حاکم بر آن از خود بی‌خود خواهند شد. پس پیشنهاد میکنیم در سفر خود به جیجو حتما به این پارک شیشه ای سری بزنید وحسابی حیرت زده شوید. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک