قطار کروز هفت ستاره ژاپن

معرفی قطار کروز هفت ستاره ژاپن

شرح

قطار کروز هفت ستاره ژاپن

ژاپن یکه تاز حوزه فناوری است. کشور تاریخی و سنتی ژاپن هم اکنون به عنوان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان شناخته میشود. ترکیب این دو فرهنگ سنتی و پیشرفته توجه توریستها، گردشگران و تورهای مسافرتی زیادی را بخود جلب کرده است؛ کشوری فوق پیشرفته ولی با حفظ سنتهای گذشته، پرجمعیت و فعال ولی با حفظ محیط زیست و درعین حال کشوری کوچک با نگاهی بزرگ. در حالیکه قطارهایی همانند شینکانسن ژاپن برای سرعت فوق‌العاده زیاد خود شهرت جهانی دارند، قطارهای دیگری نیز در سرزمین آفتاب تابان ساخته شده که بسیار مشهورتر و جذاب‌تر از نمونه‌های سریع‌السیر هستند مانند قطار کروز هفت ستاره

به دلیل بالا بودن میزان تقاضا برای سفر با قطارهای لوکس و باامکانات در کشور ژاپن و همچنین به خاطر محدود بودن فضای داخلی این وسایل نقلیه، مسافران گاهی مجبور می‌شوند تا برای خرید بلیط در قرعه‌کشی شرکت کنند و اگر بخت یارشان بود، بلیط لوکس‌ترین و مدرن‌ترین قطار جهان را خریداری کنند. مسافرانی که در ایستگاه هاکاتا در شهر فوکائوکا در انتظار قطار کروز هفت ستاره ایستاده‌اند، این را می‌دانند که قرار است پا در دنیای دیگری بگذارند و سفری را تجربه کنند که تاکنون نمونه‌اش را ندیده‌اند. این قطار، لوکس‌ترین قطار دنیاست. قطار کروز ژاپنی هم از فناوری‌های تازه در پذیرایی و خدمات‌رسانی به مسافرانش بهره می‌برد و هم از تشریفات و اصول سنتی. این قطار لوکس، مسافران را در توری دو تا چهار روزه به کیوشو می‌برد. یعنی مسافران را با خود به جایی میان دریا و کوه می‌برد.

طراحی داخلی قطار

این قطار در هر بار سفر خود تنها 28 مسافر را سوار می‌کند. به همین خاطر رقابت شدیدی میان افراد خواهان استفاده از این قطار وجود دارد و متقاضیان سفر با این کروز باید در یک قرعه‌کشی شرکت کنند. طراحی داخلی این قطار 7 ستاره کاملا چوبی است و به سبک کلاسیک ساخته شده است و دورانِ تاریخی دیگری را برای بیننده تداعی می‌کند. طراح 70 ساله قطار کروز سون استارز موسوم به «ایجی میتوکا» در رابطه با این قطار گفته: «همه قسمت‌های لوکس‌ترین قطار جهان منحصربه‌فرد و بی‌نظیر است؛ از صندلی‌ها گرفته تا نورپردازی، مبلمان و نقاشی‌های مندالا (که ترکیبی از دایره‌هایی حاوی پیکره‌های خدایان و اشکال هندسی هستند) با الهام از فرهنگ‌های شرق و غرب جهان ساخته شده‌اند و چشم‌اندازی را پدید آورده‌اند که تا پیش از این هرگز شاهد نبوده‌اید.

قطارِ کروزِ هفت ستارۀ ژاپن که غالباً از آن به‌عنوانِ لوکس‌ترین قطارِ دنیا یاد می‌کنند، تجملِ دنیای کهن را به پیشرفته‌ترین اِلِمان‌های صنایعِ راه‌آهن پیوند می‌دهد. ادعا کرده‌اند که این قطار، در نوعِ خود اولین «اسلیپرِ» تجملاتی (لاکچری) در ژاپن است، و اولین بار در سالِ 2013 به خطِ آهن پیوست. قطارهای اسلیپر به قطارهایی گفته می‌شود که اغلب شب‌ها حرکت می‌کنند و مسافران در آن می‌توانند به راحتی بخوابند. ساخت قطار کروز جدید در سال 2016 با هزینه حدود 50 میلیون دلار آغاز خواهد شد.

ظرفیت قطار

این قطار ظرفیت حمل و نقل 34 مسافر در 10 واگن را دارد. سفرهای این قطار دو تا چهار روز طول خواهد کشید و مسافران می توانند در طول سفر از مناظر فصلی لذت ببرند و یا در رویدادهای مختلف شرکت کنند. در ضمن قطار در مسیر خود برای بازدید مسافران از مکان های دیدنی نیز توقف خواهد کرد و مسافران می توانند با استفاده از اتوبوس به دیدن این مکان ها بروند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک