غذاهای ژاپنی

غذاهای ژاپنی

شرح

معرفی غذاهای ژاپنی

غذاهای ژاپنی امروزه یکی از بخش های مهم گردشگری ژاپن هستند. وقتی به غذای ژاپنی فکر می کنیم همه بلافاصله سوشی به ذهنشان می آید. البته سوشی را می توان یکی از مشهورترین غذاهای ژاپنی دانست اما مسلما آشپزی اصیل و سنتی ژاپن به یک غذا محدود نمی شود.

یاکینیکو یکی از معدود غذاهای ژاپنی است که می توان گفت حتما باب طبع ما ایرانیان می باشد. زیرا یاکینیکو غذایی است که در آن گوشت گاو داخل سس فرو برده و روی آتش گریل می کنند. طبیعی است که تازه بودن گوشت در این غذا بسیار مهم است. همچنین آرام پختن گوشت باعث می شود که طعم گوشت لطیف و بهتر شود.

از غذاهای ژاپن که می تواند باب طبع ایرانی ها باشد یاکیتوری است. یاکیتوری غذایی است که در آن قطعات مرغ طعم دار شده با نمک شیرین و سس سویا به سیخ کشیده شده و کباب می شوند. شما می توانید این غذا را در رستوران ها و کافه ها در ژاپن پیدا کنید که به آن ایزاکایا گفته می شود. اما پیشنهاد ما این است که این غذا را در رستورانی که تخصص آن یاکیتوری است میل نمایید. زیرا در چنین جایی می توانید با قیمتی مناسب از هر قسمت گوشت مرغ که بیشتر آن را دوست دارید یاکیتوری بخورید.

 کوفته برنجی

یکی دیگر از غذاهای معروف ژاپنی اونیگیری است. اونیگیری کوفته برنجی است که اغلب داخل آن را با موادی مانند آلو، سالمون و یا ماهی کاد پر کرده و در یک برگ نوری (جلبک خشک) می پیچند. فروشندگان متخصص اونیگیری هستند اما شما می توانید در فروشگاه های بزرگ نیز این غذا را پیدا کنید. این غذا مخصوصا در بین خارجی ها بسیار پرطرفدار است. البته طبیعتا ممکن است این غذا هم مانند سایر غذاهای دریایی باب طبع ما ایرانی ها نباشد.

یکی دیگر از غذاهای ژاپنی سوکیاکی است. سوکیاکی غذایی است که در آن گوشت و سبزیجات داخل قابلمه ای فلزی پخته می شوند. سس این غذا ترکیبی از سس سویا و شکر بوده و نام آن واریشیتا می باشد. مواد اولیه این غذا تنوع زیادی داشته و شیوه ی خوردن آن نیز بسته به منطقه متفاوت است، به عنوان مثال در برخی مناطق تخم مرغ زده شده نیز به سس اضافه می شود تا طعمی لطیف تر ایجاد کند. اگر شما دوست دارید گوشت زیادی در غذا موجود باشد، سوکیاکی انتخاب مناسبی برای شما است.

سوشی

قطعا سوشی معروف ترین غذاهای ژاپنی است که تقریبا کسی پیدا نمی شود که اسم آن را نشنیده باشد. آشپزی ژاپنی به ماهی و غذاهای دریایی اهمیت زیادی می دهد. حتی امروزه در هایپر مارکت های داخل کشور خودمان هم انواع سوشی عرضه می شود. سوشی ترکیبی از برنج آغشته شده به سرکه و غذاهای دریایی است. گاها مواد دیگری نیز به این ترکیب اضافه می گردد. لازم به ذکر است که سوشی انواع مختلفی دارد. در حقیقت متدوال ترین انواع سوشی نیگیریزوشی nigirizushi و تماکیزوشی temakizushi هستند. البته برای افرادی که ماهی خام دوست ندارند، انواع مواد اولیه ی دیگری از جمله میگوی آب پز و مارماهی گریل شده نیز وجود دارد. سوشی را در همه جای ژاپن می توان میل کرد. اما سوشی رستوران های سطح بالایی مانند گینزا Ginza یا رستوران هایی که به بنادر ماهیگیری نزدیک هستند خوشمزه تر می باشند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک