فستیوال نور بامبو ژاپن

فستیوال نور بامبو ژاپن

شرح

ژاپن ،یکی از کهن‌ترین کشورهای جهان و دارای سنت‌های متعدد و باستانی است. فستیوال‌های ژاپن از جمله جذابیت‌های این کشور هستند که سالانه میلیون‌ها گردشگر را به این کشور جذب می‌کنند. در سفر به ژاپن، فستیوال‌ها و رویدادهای زیادی انتظار شما را می‌کشند. فستیوال نور بامبو ژاپن با نام اوماتسوری خوانده می‌شوند. فستیوال‌های ژاپن از باشکوه‌ترین فستیوال‌های دنیا به‌شمار می‌روند و یک تجربه‌ی منحصربه‌فرد از تاریخ و فرهنگ ژاپن محسوب می‌شوند.

ژاپن هزاران فستیوال سنتی و خاص دارد که قدمت‌شان به بیش از هزار سال می‌رسد. در این فستیوال‌های قدرتمند، پرانرژی و هیجان‌انگیز می‌توانید شاهد سنت‌های محلی و لباس‌های بسیار زیبا باشید. کشور ژاپن یکی از فوق العاده ترین کشورهای دنیا می باشد که مردم آن در سال با برگزاری جشن های گوناگون روزهای خوبی برای هم رقم می زنند.

جشن های ملی و فستیوال نور بامبو ژاپن

جشن‌ها و مراسم‌های ملی نزد مردم ژاپن که پایبندی عمیقی به میراث و فرهنگ سرزمین خویش دارند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هنگام برگزاری جشن‌های مهم شهروندان ژاپنی از چهارگوشه کشور گرد هم می‌آیند و یکپارچه گرم شادی و اجرای مراسم‌های سنتی‌شان می‌شوند. یکی از فستیوالهای دیدنی ژاپن ، فستیوال نور بامبو میباشد که در تاکتا برگزار میشود. شهر تاکاتا دارای تعداد فراوانی از منابع بامبو مانند Matake و Hachiku است که از زمان های بسیار قدیم در اینجا رشد می کردند.

معنای لغوی تاکتا بامبو

معنای لغوی تاکتا بامبو و مزرعه برنج است . جهت بزرگداشت تاریخ و پیشینه این منطقه جشن و مسیری بهتر از فستیوال نور بامبو وجود ندارد. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا جدب این جشنواره باشکوه میشوند و 2000 فانوسی که هر ساله به مدت 3 شب روشن میشود در معرض دید عموم قرار گرفته و منظره بسیار جالبی را پدید می آورند. زمان آغاز این جشنواره سومین جمعه در ماه نوامبر میباشد.

کاربرد چوب بامبو

بامبو از زمان های بسیار قدیم برای مصالح ساختمانی ، مبلمان ، کالاهای متفرقه و غیره استفاده می شده است. برای ژاپنی ها برای مصارف مختلف آشنا بود. با این حال ، در سالهای اخیر ، تقاضا برای بامبو به شدت کاهش یافته است ، و ویرانی جنگل های بامبو در کنار آن در حال تسریع است. اتحادیه گردشگری شهری این وضعیت را بهبود بخشیده و همچنین برنامه ریزی برای روشن شدن منظره شهری با فانوس های بامبو به عنوان بخشی از برنامه توسعه گردشگری.
حتی امروز معابد قدیمی هنوز هم وجود دارند ، و شما قادر هستید آنها را با فانوس های زیبا بامبو در طول این جشنواره مشاهده کنید. مکان اصلی جشنواره – منظره شهری و مناظر اطراف به خصوص در زیر چراغهای فانوس خیره کننده است. لرزش چراغ های بامبو ، بازدید کننده ای را به دنیای زیبایی شناسی ژاپنی دعوت می کند.

موقعیت هتل

کشور: ژاپن | Japan
شهر: هاکونه

دیدنی‌های نزدیک