سوغات معروف ازمیر

سوغات معروف ازمیر

شرح

دانستنی های گردشگری ازمیر

شهر ازمیر در غرب کشور ترکیه واقع شده است . هر کسی که به ازمیر سفر کند یکی از بهترین سوغات ازمیر را خریداری میکند ، یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی و سواحل زیادی دارد . برای خرید در شهرهای توریستی از صنایع دستی و بومی استقبال زیادی میکنند و به قیمت پایین تری پیدا میکنند . انواع غذاهای ترکی ، بین المللی ، دریایی و انواع باقلواها تخصص دارند و طرفدار زیادی دارد . بیشترین زمان سفر به ازمیر در فصل تابستان و سواحل ماسه ای توریست های زیادی میروند . در ادامه معرفی سوغات ازمیر با ایلیاگشت همراه باشید .

دانستنی های گردشگری ازمیر

صنایع دستی

هر اثر هنری بسیار ارزشمند و گرانقدر است . علی الخصوص فرش‌های سنتی و قالی بافی شیرین با بافت و رنگ های ملایم ، طرح هایی که موجب آرامش روح میشود علاقه مندان زیادی را جلب خود میکند . هر کدام از این قالیچه ها ماه ها و یا شاید سال ها زمان میبرد و هر کدام مهارت و تخصص خاص خودش را میخواهد . برای خرید همچین کالای نباید عجله کرد مگر شناخت کافی داشته باشید به دلیل اینکه شاید با قیمت بالاتری به شما بفروشند .

صنایع دستی ازمیر

ظروف و اشیای مسی

فلز و مس در ازمیر خیلی کابردی محسوب میشه ، و از انواع ظرف‌های متنوع و مدرن استفاده ی چندانی میشود و جنبه تزیینی هم دارد . علی الخصوص قهوه جوش طرفدار زیادی دارد . میتواند گزینه خوبی برای سوغات ازمیر باشد . در ترکیه ساخت ظرف های مسی به نحوه ی سنتی در ترکیه رواج پیدا کرده .

ظروف و اشیای مسی ازمیر

محصولات چرمی

همه ما میدانیم هر زمان حرف محصولات چرم میشود یاد فروشگاه های ازمیر که برند های از انواع کیف ، کفش ، کمربند ، و ست های بصورت هدیه ارائه می کنند وجود دارد . دوام بسیار بالا و با کیفیت و قیمت نسبتا بالایی به فروش میرسد .

محصولات چرمی ازمیر

باقلوا و خشکبار

انواع خشکبار و خوراکی جات درهمه شهرهای ازمیر به وفور پیدا خواهد شد . در ترکیه عادت دارند میوه های طبیعی را خشک کنند و در فصل های که نایاب است استفاده کنند . رایج ترین خشکبار برگه زردآلو ، سیب ، آلو ، و هلو بصورت سنتی خشک کرده و با بالاترین کیفیت به فروش میرسد . یکی دیگر از سوغات پر طرفدار ترکیه شیرینی های معروف ( باقلوا ) است که در تمامی کشورها رواج پیدا کرده ، و در طعم های بسیاری و با بسته بندی های شیک به فروش میرسد .

باقلوا و خشکبار ازمیر

سرامیک‌های نقاشی شده

هنرمندان زیادی هستند که در خصوص سرامیک‌های نقاشی شده برای این حرفه زحمت میکشند و تهیه میکنند ، این سنت هنوز در ترکیه ادامه دارد و با دیزاینی متنوع که یاد آور دوران عثمانی میشود به فروش میرسد . یکی از هنرهای دست که با ظرافت خاصی تولید و زحمت زیادی کشیده میشود و ارزش بسیاری هم دارد .

سرامیک‌های نقاشی شده ازمیر

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط