جاذبه گردشگری ازمیر

5 جاذبه گردشگری ازمیر

شرح

جاذبه گردشگری ازمیر | در سفر خود به ترکیه شما با جاذبه های گوناگونی روبه رو خواهید شد از جاذبه های تاریخی گرفته تا جاذبه های گردشگری ساحلی و آبی ، شهر ازمیر در غرب کشور ترکیه قرار گرفته است و همانند شهرهای دیگر دارای جاذبه های گوناگونی می باشد . ازمیر بر خلاف استانبول از جمعیت کمتری برخوردار است و دارای آرامش و سکوت بیشتری نسبت به شهر های دیگر ترکیه دارد  اگر دنبال شهرهای خلوت برای گردشگری هستید ازمیر می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد . برای بازدید از این شهر باید زمان مناسبی برای آن صرف کنید چرا که در هر گوشه ای از این شهر شما با شگفتی های زیبایی روبه رو خواهید شد ، در ادامه با ما در ایلیا گشت همراه باشید تا قسمتی از این جاذبه های زیبا را برای شما معرفی کنیم .

ازمیر ترکیه

پاموکاله | Pamukkale

از جاذبه های معروف ازمیر می توان به پاموکاله اشاره کرد . در طول سال بسیاری از گردشگران برای بازدید این منطقه زیبا به ازمیر سفر می کنند ، پاموکاله حاصل  یک پدیده طبیعی است که از چشمه های آب گرم و به صورت پلکانی به وجود می آید و در کشور خودمان نیز می توان به بادات سورت مازندران اشاره کرد . پاموکاله ازمیر به رنگ سفید و همراه با آب آبی رنگ منظره ای فوقالعاده را بوجود آورده است و در زمان های قدیم مردم از چشمه های آب گرم برای حمام استفاده می کرده اند.

پاموکاله ازمیر

ازمیر آگورا | Izmir Agora

ازمیر آگورا را می توان یکی از قدیمی ترین بازارهای خرید جهان دانست که البته در زمان حال جزو جاذبه های تاریخی ازمیر به شمار می رود . این بازار قدیمی قدمتی 2 هزار ساله دارد و در گذشته در مسیر ابریشم قرار داشته است . در گذشته در وسط این بازارچه کانال آبی وجود داشته است که امروزه می توانید بقایای آن را در وسط مسیر بازارچه نیز ببینید . اگر علاقه به جاذبه های تاریخی دارید پیشنهاد می شود از این بازارچه تاریخی دیددن بفرمایید .

بازار آگورا ازمیر

بازار کمرالتی | Kemaraltı

بازار کمرالتی ازمیر نیز جزو مکان های گردشگری مهمی می باشد که بازدید از آن می تواند برای شما بسیار سرگرم کننده و جالب باشد . در این بازار شما  می توانید ساعت ها به گشت و خرید مشغول شوید بدون آنکه گذر زمان را حس کنید . در این بازار با اقلام متنوعی از پوشاک گرفتته تا اقلام خوراکی  روبه رو خواهید شد . پیشنهاد می شود در سفر خود به ازمیر و بازدید از این بازار حتما آبنبات های سنتی ازمیر را که در همین بازار تهیه می شود را امتحان کنید . از دیگر اقلام خوراکی این بازار می توان به زیتون های سیاه و سبز اشاره کرد که بسیار در بین گردشگران و مردم بومی معروف می باشد . بازار کمرالتی می تواند یکی از خوشمزه ترین تجربه های ازمیری تان باشد .

بازار کمرالتی ازمیر

تفریحات ساحلی ازمیر

همانطور که پیش تر گفته شد ازمیر نیز همانند شهر های ساحلی دیگر ترکیه دارای تفریحات آبی و ساحلی بسیاری می باشد . شما علاوه بر اینکه می توانید از این تفریحات استفاده بکنید می توانید با رفتن کنار ساحل از پیاده روی در پیاده رو این منطقه لذت ببرید . در این منطقه شما می توانید از کافه و رستوران های کنار ساحل نیز استفاده بکنید .

تفریحات ازمیر

روستای شیرینجه | Şirince

روستای شیرینجه از روستا های قدیمی شهر ازمیر می باشد ، بهتر است برای سفر به این روستا چند روزی زمان اختصاص بدهید چرا که روستای بسیار زیبا ، همراه با جاذبه های دیدنی بسیاری می باشد . روستایی همراه با خانه های ترکی قدیمی که مکانی بسیار جالب و دیدنی برای معماران و عکاسان می باشد . در سفر خود به این شهر حتما از نان های تنوری استفاده بکنید که طعم آن بسیار خوشمزه و به یاد ماندنی می باشد .

روستای شیرینجه ازمیر

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط