دیدنی های ناشناخته ازمیر

دیدنی های ناشناخته ازمیر

شرح

دیدنی های ازمیر

دیدنی های ازمیر | این شهر از جهات زیادی با شهر استانبول تفاوت دارد ؛ این شهر در غرب ترکیه واقع شده است. شهر ازمیر بیشتر از خود مردم محلی کشور ترکیه سکونت دارند بر خلاف استانبول که شهر توریستی درجه یک ترکیه است. مردم محلی ازمیر زندگی ساده ی دارند. استانبول شهر شلوغی و رنگارنگ است. اما ازمیر شهر آرامش و سکوت و دریاست. در سفر به ازمیر به جز دیدن از جاذبه های معروف آن بد نیست به کوچه پس کوچه های قدیمی و دیدنی آن هم سری بزنید. شما میتوانید در شهر ازمیر جاذبه های دیدنی بسیاری را ببینید. با همراه باشید….

جاذبه ها و دیدنی های ازمیر

ازمیر آگورا | Izmir Agora

جاده ی معروف ابریشم از شهر ازمیر ترکیه نیز عبور میکند و آثار به جا مانده از یک بازار قدیکی را میتوانید در این منطقه تاریخی ببینید که قدمت آن به 2 هزار سال پیش برمیگردد. در زمان قدیم از وسط این بازار یک جوی آب نیز میگذشته که امروزه نیز آثار آن موجود است.

دیدنی های ازمیر ترکیه

پاموکاله | Pamukkale

شاید یکی از منحصر به فرد ترین جاذبه های شهر ازمیر که نمونه آن نیز در ایران در منطقه باداب سورت مازندران قرار دارد بشود پاموکاله را نام برد. یک چشمه آب گرم که به صورت پلکانی در میان سنگ های آبی و سفید قرار گرفته و جلوه ی بی مثالی را به این منطقه بخشیده است. در قدیم مردم برای حمام کردن از این رشته چشم های آب گرم استفاده میکردند و امروز به یک جاذبه بصری بسیار زیبا تبدیل شده است.

دیدنی های شهر تاریخ ازمیر

بازار کمارالتی | Kemaraltı

بدون شک یک از جذاب ترین محل ها برای بازدید در ازمیر بازار این شهر است که میتوانید در آن انواع خوراکی های خوشمزه و شیرینی های جذاب را تهیه کنید ، یادتان باشید خرید آبنبات مخصوص این شهر را فراموش نکنید . میتوانید در میان مغازه های این بازار قدمی بزنید و با فروشندگان آن صحبتی بکنید و لذت ببرید .

دیدنی های ازمیر

روستای شیرینجه | Şirince

شاید بتوان شهر قدیمی شیریجنه را بهشتی برای علاقمندان به هنر معماری و عکاسی دانست . شما در این روستای تاریخی میتوانید خانه های سنتی مردم ترکیه را ببینید و اگر کمی زبان ترکی بلد باشید با استقبال گرم فروشندگان محلی رو به رو خواهید شد. اگر زمان داشتید به شما پیشنهاد میکنیم چند روزی را در این روستای جذاب و خوش آب و هوا بگذرانید و از خوردن نام محلی و غذا های محلی ترک لذت ببرید.

دیدنی های ازمیر

تفریحات ساحلی

حال میرسیم به یکی از بهترین و آرامش بخش ترین تفریحات در ازمیر که پیاده روی در کنار سال دریاست و لذت بردن از آفتاب زیبای این شهر در زمان غروب خورشید. اگر زمان خود را درست تنظیم کنید و در عصرگاه در ساحل باشید میتوانید به کافه های آرام و زیبای ساحلی سری زنید و خودتان را به یک چای گرم ترک دعوت کنید و بعد از آن به یک قایق سواری هیجان انگیز بروید و سفر را برای خود و همراهانتان خاطره انگیز کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط