فستیوال گل ایتالیا

شرح

فستیوال گل ایتالیا

فستیوال‌ های ایتالیا یکی دیگر از جاذبه های این کشور زیباست. ایتالیا هرساله با برپایی فستیوال‌های متعدد هنری، غذایی و تاریخی و فستیوال گل ایتالیا غنای فرهنگی خود را به رخ جهانیان کشانده و گردشگران بی‌شماری را از سراسر دنیا به این سرزمین چکمه‌ای‌شکل می‌آورد. ایتالیایی‌ها عاشق جمع شدن باهم و جشن گرفتن هستند. فستیوال‌ های ایتالیا برای قرن‌هاست که به خاطر وسعت و دور بودن آن‌ها از مرکز کشور به شهرت رسیده‌اند. فرقی نمی‌کند که عاشق غذا باشید یا علاقه‌مند به ورزش یا اینکه تنها بخواهید کمی شادی کنید، تمامی این موارد را در فستیوال‌های ایتالیایی تجربه خواهید کرد.

فرهنگ سازی در فستیوال های ایتالیایی

این فستیوال ها فرهنگ، غذا و ارزش های خانوادگی ایتالیا را ارج می نهند و ماهیت ایتالیا را به نمایش می گذارند. زندگی انسان همواره با طبیعت همراه بوده و روح و روان انسانها با نزدیک شدن به طبیعت و دیدن زیباییهای آن به وجد میآید. زیبایی های موجود در طبیعت از نظر افراد مختلف، متفاوت است. در بعضی افراد الهامبخش بوده و باعث خلق آثار بدیع میشود. ارتباط با طبیعت و لذت بردن از مناظر زیبای آن، راهی ساده اما بسیار مهم جهت کسب آرامش و تلطیف روح و روان آدمی است. در این بین کاشتن گل و گیاه و یا دریافت هدایایی مانند «گل» میتواند بیش از هر چیز شادی و طراوت را به انسان هدیه دهد.

گل و گیاه در ایتالیا

گل و گیاه در زندگی بشر از دیرباز نقش مهمی در لطافت روح و روان و فرار از هیاهوی زندگی داشته است. جشنواره های گل تقریبا هر ساله در سراسر جهان جشن گرفته می شوند، زیبایی طبیعت را نشان می دهند و جنبه های مختلف سرگرمی را شامل می شوند. جشنهایی با موضوع زیبایی طبیعی و فرهنگ های محلی، این حوادث به بازدیدکنندگان یک تجربه فراموش نشدنی می دهد. فستیوال گل در سراسر ایتالیا با تصاویری زیبا از گلبرگ‌ها (اصطلاحاً تصاویر موزاییکی) برگزار می‌شود. طول برخی از این تصاویر گاهی به چند صد متر می‌رسد. ریشه‌ی این فستیوال به واتیکان در سال 1625 تعلق دارد، اما این رسم خیلی زود در سراسر ایتالیا گسترش یافت. امروزه می‌توان یکی از بزرگ‌ترین فستیوال‌های گل را در شهر نوتو  در خلال سومین آخر هفته‌ی ماه مه تجربه کرد.

فستیوال گل ایتالیا

اکثر فستیوال‌های گل در شهرهایی چون پیِنزا ، اورویِتو ، برونیاتو  و سراسر منطقه‌ی امیلیا رومانیا  در شمال ایتالیا در اوایل ماه ژوئن برگزار می‌شوند. هر سال، تصاویر مذهبی، هنری و … توسط هنرمندان محلی ایتالیا با دست مایه میلیون ‌ها تن گل بافته یا نقاشی می ‌شود. شاهکارهای این هنرمندان، سرتاسر خیابانهای گنزانو – ایتالیا را پوشش می ‌دهند. مردم در این روز بسیار شاد و شاداب هستند. عطر و طراوت گلها سرتاسر خیابان های شلوغ را پر می کند. در این جشنواره میلیون ها تن گل مصرف می ‌شود که 2 تا 3 روز قبل از جشنواره تهیه و با شرایط مطلبوبی در غارهای اطراف شهر گنزانو ذخیره و نگهداری می ‌شوند. اگر شما هم از علاقمندان گل و گیاه هستید، می توانید در هفته دوم ماه ژوئن در جشنواره گل ایتالیا در شهر گنزانو شرکت کنید. این جشنواره که به مدت یک هفته به طول می ‌انجامد، شهرت جهانی دارد.

موقعیت هتل

کشور: ایتالیا
شهر: پیزا

دیدنی‌های نزدیک