راهنمایی سیستم حمل و نقل استانبول

راهنمایی سیستم حمل و نقل استانبول

شرح

حمل و نقل عمومی استانبول

راهنمایی سیستم حمل و نقل استانبول | استانبول بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر در ترکیه ، یک مقصد توریستی که سالیانه گردشگران زیادی در تعطیلات به این شهر سفر میکنند . محبوبیت استانبول در تنوع رستوران ها ، مراکز خرید ، و جاذبه های دیدنی بسیاری دارد . در این مقاله سعی داریم آشنایی با سیستم حمل و نقل استانبول را دراختیارتون قرار بدیم که مردم برای تردد در شهر چند گزینه برای وسایل عمومی در مسیرهای مختلف دارند .

حمل و نقل عمومی استانبول

امنیت سیستم دراستانبول

در شهراستانبول حجم ترافیک بین شهرها مخصوصا زمان تعطیلات به شدت شلوغ و پر ترافیک است . امنیت و کنترل ایمنی بالایی دارد و بطور کلی تحت نظر ترافیک شهری در روزهای اخر هفته افزایش میابد . اجاره کردن خودرو در کشور ترکیه از شرکت های بین المللی و با قیمت قابل توجهی انجام میشود .

امنیت سیستم در استانبول

حمل نقل ریلی استانبول

معروف ترین مسیردرحما و نقل استانبول بین ( آنکارا ، کارس ) تنها با قطار تندرو مسافرگیری میکند و بازه زمانی بین حدود 4 ساعت انجام خواهد شد . هرچند افراد کمی از این وسیله نقلیه به اندازه قبل طرفدار ندارد اما هنوز فعالیت خود را انجام میدهد . اگر مایل هستین در طول سفر از مناظر کوهستانی دیدن کنید حتما با کت سوار این قطار شوید .

حمل ریلی استانبول

پروازهای داخلی استانبول

در خصوص حمل و نقل پروازهای داخلی ایرلاین های ( اطلس جت ، ترکیش ) بخاطر رفاه مسافران و امکانات زیادی که داره برای راحتی بیشتر گزینه خوبی برای رفت و آمد و هزینه ی بالاتر استفاده کنند . برای سایر شهرهای بزرگ نسبتا ارزان پروازی راحت تر خواهید داشت بطور مثال : فرودگاه بین المللی اتاترک از جمله فرودگاه سابیها گوکجن ارائه میکند . 

پرواز داخلی استانبول

اتوبوس

شرکت های حمل و نقل اتوبوس رانی استانبول محبوبیت خود را از جهت مسافران از دست داده و کمتر کسی از این وسیله استفاده میکنند . بخاطر شرایط روزانه تردد زیادی که انجام میشود بیشتر مردم سعی دارند از وسیله های سریع تر و با امکاناتی بهتر سفر کنند . از سایت های مربوط به شرکت اتوبوس رانی میتوان رزرواسیون را انجام داد .

شرکت اتوبوس رانی استانبول

کشتی

در بخش های مسیرهای دریایی آسیایی و اروپایی به وسیله کشتی و قایق میتوان از تماشای ساحل ترکیه لذت برد . همچنین برای مسیرهای کوتاه و هیجان انگیز و غروب زیبا و دلنشین دریای مدیترانه استفاده ، و با سفری دو ساعته به سمت باندیرما حرکت کرد . برای تهیه هزینه ی بلیط باید از نزدیک اسکله اقدام کنید و هزینه کشتی حدودا ۳ لیر است . مسیرهای اسکله کاباتاش از معروفترین ها « کادیکوی » « بوستانچی » « مالتپه » در قسمت آسیایی حرکت میکند .

حمل کشتی در استانبول

موقعیت هتل