سوغات استانبول

سوغات استانبول را کجا تهیه کنیم

شرح

جذاب ترین سوغات استانبول

سوغات استانبول را کجا تهیه کنیم ، در این مقاله به تعدادی از جذاب ترین سوغات استانبول اشاره میشود . خرید سوغاتی همیشه بدون شک لذت ‌بخش‌ترین لحظه سفر میباشد .

یکی از خریدن سوغاتی در ترکیه که کشوری زیبا با دیدنی‌های چشمگیر هیجان‌انگیزترین بخش‌ سفر خواهد است . سوغات این شهر اصیل از فرهنگ و رسم ‌و‌رسومش برگرفته شده است . هر گردشگری میتواند از یادگارهای تاریخی دوران عثمانی و یا مدرن اروپایی به انتخاب تهیه نمایید .

جذاب ترین سوغات استانبول

پوشاک ترکیه

یکی از صنایع برتر و مشهور صنعت تولید پوشاک ترکیه بشمار میرود . اولویت اول در خرید سوغات پوشاک است . به دلیل تولید انبوه و درخواست زیاد خرید پوشاک در ترکیه قیمت پوشاک بسیار مناسب میباشد . ترکیه منبعی از انواع و اقسام پوشاک در مراکز بزرگ خرید این شهر میباشد .

پوشاک ترکیه

سوغات های پارچه ی

تولید پارچه ترکیه در راستای صنعت بافت این کشور در رتبه نخست قرار گرفته است . خرید وسایل پارچه ای در کشور ترکیه خالی از لطف نبوده است .

در ترکیه انواع حوله ی ترکی ، لیف ترکی ، رو بالشی از جنس گلیم ، کیف های پارچه ، پتو، سرویس خواب، رو بالشی و … که در اقسام ، طرح، رنگ و کیفیت های مختلف وجود دارند .

سوغات های پارچه ی

قهوه و چای ترک

از اصلی‌ترین سوغات استانبول میتوان به قهوه ترک اشاره کرد . عطری بی‌نظیر قهوه ترک و  طرز تهیه مخصوص آن را در کافه‌های استانبول تجربه کنید . چای‌های ترکیه با عطر و طعم دلچسبشان فرهنگ سنتی در تمام دنیا مشهورند و پیوندی دیرینه دارد  .

قهوه و چای ترک

چشم‌زخم یا نماد نظر قربانی

چشم‌نظرها به صورت گردنبند، دستبند، گوشواره، مگنت و … ساخته می‌شوند و به توجه با طراحی زیبا و حجم کوچکشان سوغاتی ارزشمند و پرطرفدار به حساب می‌آیند . چشم‌نظر در گذشته برای دور ماندن از آسیب و چشم بد استفاده می‌شده است .

و امروزه نیز با توجه به اعتقاد دارنده آن کاربرد خود را حفظ کرده و برای بعضی از افراد فقط جنبه  تزئینی دارد. از معروف‌ترین سوغاتی‌های استانبول محسوب می‌شوند.

چشم‌زخم یا نماد نظر قربانی

راحت‌الحلقوم یا باسلوق ترکی

شیرینی آشنا طعمی متفاوت و بی‌نظیر در بسته‌بندی‌های مختلف به فروش می‌رسند . شیرینی‌های کوچک و خوشمزه با نشاسته و شکر تهیه شده و برای سلیقه‌های مختلف با طعم‌های پسته، گلاب، پرتقال، لیمو، دارچین و انواع آجیل ترکیب می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین سوغاتی‌های استانبول برای دوستان و آشنایان میباشد .

راحت الحلقوم

باقلوای استانبول 

یکی از خوشمزه ترین دسرهای ترکیه و پرطرفدار سوغات باقلوا است و از جایگاه ویژه برخوردار است . این شیرینی دوست داشتنی و محبوب با لایه های نازک آرد درست شده و با مغز گردو و پسته تزیین میشود . وآنرا در شهد گلاب و زعفران و یا عسل شیرین میغلتانند .

باقلوای استانبول

سوغات استانبول را کجا تهیه کنیم

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط