جزیره و پل سنت لویی پاریس

جزیره و پل سنت لویی پاریس

شرح

جزیره و پل سنت لویی پاریس

جزیره سنت لویی پاریس ازدیدنی های منحصر بفرد این شهر بشمار میرود . این جزیره یکی از دو جزیره طبیعی واقع بر رود سن در شهر پاریس میباشد . و نام دیگری آن جزیره ایل دولاسیته که کلیسای نوتردام در آن واقع شده است میباشد .

دقیقاً در پشت باغ‌های نوتردام پل عابر پیاده‌ی سنت لویی که به خیابان‌های خاص و مغازه‌های هیجان‌انگیز منتهی می‌شود . این جزیره‌ی زیبا و آرام از متعلق به قرن هفدهم میلادی بوده و با داشتن عمارت‌های زیبا واقعا مکانی دنج فراهم کرده است .

یکی دیگر از سری پل های رود سن ، از پل های قدیمی و زیبای این شهرسنت لویی میباشد . وظیفه ی آن برقراری ارتباط بین مناطق دو سوی رود سن را برعهده دارد . این پل ارتباطی یکی از کلیدی ترین پل های پاریس به شمار می رود . که بین جزیره های سنت لویی و ایل دولاسیته را به هم متصل می کند .

همانگونه که در نقشه مشاهده میکنید ، سنت لویی پاریس توسط چهار پل به کناره های رود سن متصل گردیده است . و توسط پل سنت لویی نیز به ایل دولاسیته مرتبط می شود . اسم این جزیره را به افتخار لویی نهم پادشاه فرانسه نامگذاری کرده اند .

در سال ۱۹۷۰ بنایی پل سنت به ساختاری کنونی ساخته و افتتاح شده است . این پل هفتمین نسل از پل هایی است که در این محل ساخته شده است و در جریان سیل ها و طغیان های رودخانه ی سن تخریب شده و مجدد بازسازی مرمت گردیده است .

رفت و آمد به این جزیره در دوران قدیم بسیار دشوار بود و به دلیل طغیان های مکرر رود سن و سیل های زیادی اقامتگاهی مناسب نیز نبود . ولی امروزه یکی از آرام ترین و بهترین محلات پاریس برای زندگی میباشد .

از آنجایکه  این جزیره درمرکز شهر پاریس قرار گرفته ولیکن فضایی ساکت و آرام دارد. در این جزیره تنها یک خیابان یک طرفه و دو ایستگاه اتوبوس وجود دارد . کلیسای بزرگی نیز به نام کلیسای سن لویی-آنیل نیز در این جزیره قرار دارد .

با این حال که فضای جزیره را مناطق مسکونی تشکیل می دهد، چند رستوران، فروشگاه، کافه و بستنی فروشی نیز در خیابان اصلی این جزیره موجود است. یکی از معروف‌ترین بستنی‌سازی‌های دستی پاریس در ایل سنت لویی قرار گرفته که نود مزه‌ی مختلف از توت‌فرنگی وحشی تا کشمش و شکلات سفید را درست می‌کند .

و در نهایت جزیره به وسیله پل های متعددی از سوی دو سمت به شهر پاریس و به وسیله پل سنت لویی به ایل دولاسیته مرتبط است . و پیشینه این جزیره به عنوان بخشی از شهر پاریس به قرن هفدهم و از زمان هانری چهارم و لویی سیزدهم می رسد .

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط