شهر آسپندوس آنتالیا

شهر آسپندوس آنتالیا

شرح

آنتالیا از شهر های کشور ترکیه دارای جاذبه های مختلف بسیاری می باشد که هرکدام برای خود گردشگران بسیاری را جذب این شهر می کند با بازدید از این مکان های تاریخی شما می توانید به تاریخ و گذشته ی این شهر زیبا پی ببرید در این مقاله ما سعی داریم به صورت جزئی توضیحی درباره شهر تاریخی آسپندوس برای شما بگذاریم . با ما در ایلیا گشت همراه باشید .

آسپندوس

درباره آسپندوس آنتالیا

شهر آسپندوس در 40 کیلومتری شهر جدید و مدرن آنتالیا و در 4 کیلومتری بزرگراه آنتالیا شهر آلانیا واقع شده است .آنتالیا علاوه بر داشتن جاذبه های دریایی و ساحلی از جاذبه های تاریخی بسیاری برخوردار است که هرکدام از آنها تاریخچه و گذشته جالبی را در خود پنهان کرده اند . از ویژگی های آسپندوس می توان به آمفی تئاتر رو باز این شهر اشاره کرد که تعداد زیادی از گردشگران از سراسر دنیا را به خود جلب می کند . در واقع امروزه چیزی از شهر آسپندوس آنتالیا باقی نمانده است و فقط می توان به آمفی تئاتر این شهر اشاره کرد که از آن تا به امروز به خوبی نگهداری شده است .

از آمفی تئاتر این شهر امروزه برای برگذاری جشن ها و جشنواره های موسیقی و نمایشی  استفاده می شود . طبق نظریه محققان و باستان شناسان قدمت این شهر بر می گردد به قرن ها قبل از میلاد ، این شهر در قرن دوم و سوم در منطقه پام فیلیا در زمان رومی ها به اوج شکوفایی خود رسیده است .

طاق های آمفی تئاتر آسپندوس

تاریخچه شهر آسپندوس

طبق گذارشات باستان شناسان یونانیان اولین ساکنان این شهر بوده اند و برخی معتقدند که هیتیت ها جزو اولین ساکنان این شهر بوده اند . شهر آسپندوس علاوه بر داشتن جاذبه های تاریخی از منطقه سرسبز و جنگل های پوشیده و زمین های حاصلخیز تشکیل شده است که جذابیت این جاذبه را چند برابر کرده است . با حفاری های صورت گرفته در این شهر برای کشف تاریخچه آن سکه هایی از این حفاری ها به دست آمده که نشان می دهد این سکه ها در همین شهر ضرب می شده است و به گفته آنها می توان آسپندوس را جزو اولین شهرهایی در جهان دانست که ضرب سکه داشته اند .

زمین های اطراف آسپندوس

در گذشته داد و ستد مردم شهر آسپندوس  با شهر های همجوار خود دوختن پرده از جنس طلا و نقره ، پرورش اسب ، استخراج نمک ، پرورش انگور ، ساخت مجسمه و مبلمان بوده است . طبق حفاری های صورت گرفته مشخص شده است که تامین آب این شهر در گذشته در قسمت شمالی این شهر بوده است .

آمفی تئاتر آسپندوس

گردشگرانی که علاقه به تاریخ دارند بازدید از آمفی تئاتر آسپندوس می تواند جاذبه بسیار مناسبی برای آنها باشد . مکانی با بیش از 18 قرن قدمت که هنوز پا برجا مانده است . طراحی آمفی تئاتر بر می گردد به زمان رومی ها و از بزرگترین سالن تئاتر ترکیه به شمار می رود . این آمفی تئاتر در فاصله 8 کیلومتری شهر سریک واقع شده است . طراحی آن به صورت نیم دایره می باشد و از دو راهرو که هرکدام به سمت جایگاه های نشستن  تماشاچیان است تشکیل شده است . این آمفی تئاتر دارای یک تالار می باشد که از 59 طاق قوسی تشکیل شده است و فضای دیدنی و جالبی را رقم زده است . آمفی تئاتر آسپندوس مانند آمفی تئاترهای دیگر دارای جایگاه های ویژه برای خاندان های سلطنتی می باشد .

آمفی تئاتر آسپندوس

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط