موزه های ازمیر

معرفی موزه های ازمیر

شرح

موزه های ازمیر

شهر ازمیر سومین شهر پر جمعیت و بزرگ کشور ترکیه به شمار می آید ، شهری مملو از تاریخ و فرهنگ غنی ، شهر ازمیر در قدیم جزو شهرهای یونانی اسمیرنا (Smyrna)  بوده است . این شهر دارای یک خلیج لاجوردی بسیار زیبا می باشد که اطراف آن را باغ های گل احاطه کرده است . این شهر جزو شهر های مهم ترکیه و دریای اژه محسوب می شود و اسکله معروف این شهر کوردون نام دارد و همانند قدیم ، این اسکله از جنب و جوش بالایی برخوردار است . با توجه به تاریخچه ازمیر این شهر دارای تاریخچه جالبی می باشد می توانید برای دیدن و بازدید از این گذر تاریخی به موزه های این شهر بروید ، در این مقاله با ما در ایلیا گشت همراه باشید تا چند نمونه از موزه های ازمیر را برای شما معرفی کنیم .

موزه های ازمیر

موزه تاریخ و هنر ازمیر

معمولا توریست ها و گردشگران در بازدید از شهر ازمیر این موزه را از یاد می برند و می توان گفت غفلت از دیدن این موزه ضرر بزرگی است . می توان  این موزه را به عنوان غنی ترین گنجینه های باستانی و تاریخی ترکیه و شهر ازمیر دانست . موزه تاریخ و هنر ازمیر دارای سه بخش می باشد که به ترتیب آنها را برای شما معرفی می کنیم .

موزه تاریخ و هنر ازمیر
  • لوح و مجسمه :

قسمت مجسمه ی این موزه بسیار جالب و پر شکوه است ، شما در این مجموعه می توانید از آثاری که مربوط به دوران اسمیرنای باستان، تئوس، میلتوس و پرگامون است دیدن بفرمایید . در قسمت مجسمه ها شما می توانید از گچ بری های بناهای مذهبی مربوط به دیونیسوس در تئوس و گچ بری های متعلق به تئاترها و ساختمان های دیگر در میلتوس بازدید کنید ، در خاطر داشته باشید هنگام بازدید از این موزه قسمت گچ بری میلتوس را فراموش نکنید چرا که نسبت به سایر گچ بری ها بسیار زیبا می باشد .

برای بازدید از قسمت مجسمه ها لازم است شما زمان بسیاری بگذارید چرا که این قسمت دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و دیدن از همه آنها می تواند زمانگیر باشد . از دیگر مجسمه های مهم این موزه می توان به مجسمه آرامگاه بلوی (Belevi) نزدیک افسیوس که متعلق به قرن سوم پیش از میلاد هستند اشاره کرد .  مجسمه کایستروس را هم می توان از مجسمه های مهم این موزه دانست این مجسمه متعلق به عصر رومی ها و در حدود 2 قرن پس از میلاد می باشد ، نقش های برجسته دیمیتر و پوزیدون از آگورای ازمیر نیز جزو مهمترین جاذبه های این موزه به شمار می روند .

مجسمه های موزه ازمیر
  • سرامیک و اشیای باستانی

قسمت سرامیک و اشیای باستانی این موزه نیز دارای ویژگی های خاص خودش می باشد . ترجمه و توضیح در زیر این آثار به زبان انگلیسی و ترکی باعث شده بسیاری از گردشگران برای بازدید از آنها راحت باشند . هنگام بازدید از این قسمت حتما از کوزه ها و اشیای گرانبهای آن دیدن بفرمایید .

  • سکه و جواهرات

قسمت سکه این موزه دارای اشیای گرانبها و جالبی می باشد . سکه هایی که مربوط به دوران پادشاهی کروسیوس در ساردیس می باشد ، جالب است بدانید که این سکه ها همه ضرب شده و مربوط به اوایل قرن هفتم میلادی می باشد . این سکه همه از طلا و نقره و رگه هایی از مواد آلیاژی دیگر ساخته شده اند .

موزه های سکه ازمیر

موزه آتاتورک

از این موزه بین سال های 1875 تا 1180 به عنوان محل اقامت برای تاجران فرش استفاده می شده است و پس از حوادث سال 1922 به طور کامل به دست دولت افتاده است . پیش از اقامت آتاتورک در این موزه از آن به عنوان محلی برای استقرار  ستاد ارتش و هتل استفاده می شده است .

موزه آتاتورک

آتاتورک بین سال های 1923 تا 1924 به طور مداوم در این محل اقامت داشته است و امروزه به افتخار آن این محل به عنوان موزه برای نگه داری و نمایش لباس ها مبلمان، کتاب ها و سایر متعلقات مردان بزرگ و تاثیر گذار شده است . تمام اشیای به نمایش گذاشته شده در این موزه دارای زیرنویس و توضیحات کامل به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد و این دلیلی شده است برای گردشگران و توریست ها که بیشتر به این موزه برای آشنایی با آثار مراجعه کنند .

نمایی از موزه آتاتورک

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط