نمایشگاه خودروی آلمان نمایشگاه بین المللی خودرو آلمان

نمایشگاه بین المللی خودرو آلمان را بشناسیم

شرح

نمایشگاه خودرو آلمان

نمایشگاه خودرو آلمان | نمایشگاه خودرو آلمان (IAA) نزدیک به صد سال از اولین برگزاری آن میگذرد و هر ساله در اول ماه سپتامبر در آلمان اجرا میشود. این نمایشگاه از معروف ترین نمایشگاه های خودرو است و آلمان پیشرو ترین کشور در زمینه برگذاری نمایشگاه های خودرو است.

افتتاح نمایشگاه خودرو آلمان

اولین زمزمه های شکل گیری یک نمایشگاه خودرو در آلمان از سال های 1897 به بعد شکل گرفت . در سالهای اول این نمایشگاه به صورت آماتور در هتل بریستول برگزار می شد. و بعد ها با شعر برلین انتقال پیدا کرد و بزرگترین نمایشگاه خودروی آلمان به وجود آمد.

در بین سالهای 1905 تا 1907 به خاطر تولید زیاد اتومبیل توسط کارخانجات خودرو سازی این نمایشگاه 2 بار در طول یک سال برگزار میشد. اما پس از جنگ جهانی اول این نمایشگاه به حالت تعلیق درآمد. و بعدها در سال 1921 دوباره این نمایشگاه به اجرا در آمد و با بودن 67 خودرو ساز که نزدیک به 100 خودرو را به نمایش در آوردند.

یکی از اتفاقات جالب در این نمایشگاه تولد فولکس واگن است که برای اولین بار در این نمایشگاه دیده شد و بعد ها به آن نام بیتل داده اند. در آن دوره نزدیک به 900 هزار نفر از این نمایشگاه خودرو آلمان دیدن کردند.

نمایشگاه بین المللی خودرو

نمایشگاه خودرو، موتور سیکلت و نقلیه سنگین

در نزدیک سالهای 1991 تعداد بازدید کنندگان انقدر زیاد بود که تصمیم گرفتند اجرا کنندگان که در سال فرد نمایشگاه خودرو سواری و موتور سیکلت ها انجام شود و در سالهای زود وسایل نقلیه سنگین برگزار شود.

این یک اتفاق بزرگ و موفقیت آمیز برای برگزار کنندگان این نمایشگاه بود. در آن زمان نزدیک به 1271 شرکت کننده از 45 کشور از سرتاسر دنیا حضور پیدا کردند و تولیدات خود را به 950 هزار نفر معرفی کردند که از این نمایشگاه دیدن کردند. در سال بعد آن 128 شرکت از کل دنیا وسایل نقلیه بزرگ خود را برای نمایش به این نمایشگاه آوردند.

نمایشگاه خودرو در آلمان

جامع ترین نمایشگاه خودرو دنیا

نمایشگاه خودروی آلمان (IAA) که زیر نظر انجمن خودرو سازی آلمان اداره میشود. به جرات میتوان گفت که این نمایشگاه بزرگترین و تخصصی ترین نمایشگاه در زمینه صنعت خودرو سازی در دنیا است ، تمامی طراحان و توسعه دهندگان صنعت خودرو را میتوانید در این نمایشگاه در کنار هم پیدا کنید.

یکی از جذاب ترین ویژگی های این نمایشگاه بودن تامین کنندگان در زمینه های مختلف صنعت خودرو سازی است. نزدیک به 450 فروشنده محصولات خود را در این نمایشگاه به نمایش میگذارند و بازدید کنندگان عمومی میتوانند دیدن کنند. امروزه سالن اصلی این نمایشگاه در فرانکفورت حدود 13 ساختمان اصلی و نزدیک به 255 هزار متر زمین آماده اجرا دارد و سالانه نزدی به دو میلیون نفر در مجموع از این نمایشگاه دیدن میکنند.

نمایشگاه خودروی آلمان

در یازده روز حضور این نمایشگاه در ماه سپتامبر در کشور آلمان بازدید کنندگان به دنبال بهترین و با کیفیت ترین محصولات هستند که هم نیاز ایمنی و راحتی و همین طور منحصر به فرد بودن طراحی آن ها هستند. تولید کنندگان و تامین کنندگان میتوانند به صورت مستقیم با خریداران ارتباط بگیرند و این تبادل اطلاعات بسیار در طول این سالها سازنده بوده است.

معروف ترین شرکت های سازنده اتومبیل هر دو سال یکبار در این نمایشگاه شرکت میکنند و هم محصولات جدید خود را به نمایش میگذارند و هم با بقیه تولیدات دیگر شرکت ها آشنا میشوند. نزدیک به 1 میلیون نفر در سال از این نمایشگاه بازدید مستقیم میکنند و این امر باعث شده این نمایشگاه از اهمیت ویژه ی برخوردار باشد.

نمایشگاه خودروی آلمان

موقعیت هتل