موزه موز کالیفرنیا

موزه موز کالیفرنیا

شرح

در سراسر جهان موزه هایی معروفی وجود دارند که به واسطه آنها بسیاری از گردشگردان علاقمند به بازدید از موزه ها و مکان های تاریخی برای دیدن آنها به آن شهرها می روند. یکی از این موزه ها ، موزه موز کالیفرنیا میباشد . ایده اولیه موزه موز کالیفرنیا به یک کنفرانس عکاسی در سال 1972 بر می‌گردد. زمانی که کن بانیستر ، معاون یک شرکت تولیدی در کنفرانس عکاسی  سال 1972،استیکر موز چیکیتا را به تمام افرادی که با آن ها مواجه می شد می داد.

هدف او این بود که توجه مردم را جلب کند و به انها لخند هدیه دهد. سپس به این نتیجه رسید که چه کاری برای رسیدن به این هدف بهتر از این است که از میوه ای که شبیه لبخند است کمک بگیرم و در آن لحظه ایده موزه موز به ذهنش رسید. بانیستر آنقدر لوازم مربوط به موز و چیزهایی شبیه به آن دریافت کرد که  در سال 1976 تصمیم گرفت، اولین موزه موز بین المللی کل جهان را ساخته و افتتاح کند. امروزه این موزه بیش از 17 هزار اثر موزی در خود جای داده که همه آن ها اهدایی از سوی اعضای باشگاه بوده اند، آثاری که حتی موزهایی از جنس طلا را شامل می شوند.

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که در موزه موز اشیا به چه شکل هستند و اصلا با مراجعه به این موزه چه چیزهایی می توان دید؟

بهتر است بدانید که هر چیزی در این موزه خنده دار جهان ( موزه موز کالیفرنیا ) خواهید دید،  همگی به شکل موز هستند. اما این موزها در هر طرحی که بتوانید تصور کنید، در موزه موز هستند. برای مثال چوب لباسی به شکل موز، نمکدان، دکمه ،کرم ، لیوان ،جوراب، گردن بند ،عروسک ، کتاب، دمپایی، صابون، و .. این آثار بامزه و خنده دار چیزی در حدود 17 هزار عدد می شود.

همچنین تنوع جنس در محصولات موزی،آن ها را بسیار جالب تر از هر آنچه فکر کنید ،کرده است. از جذابیت های دیگر موزه موز کالیفرنیا وجود یک کافی شاپ پر از خوراکی های موز در آن است. کافیست در زمان بازدید خود از این موزه یک شیک موز ،بستنی موز و…. خوشمزه سفارش دهید و لحظاتی را در یک فضای موزی سپری کنید. حتما در زمان دیدن این موزه خنده دار جهان لبخند و خنده مهمان لبان شما خواهد شد. جالب تر آن است که در این موزه هر خوردنی که یافت می شود،

طعمی از موز را در خود دارد. مثلا می توانید در آنجا بستنی موزی، نوشابه موزی و تکه هایی از خود موز را میل کنید. خیلی جالب است که یک میوه بتواند تمامی چیزهای یک موزه را به خود اختصاص دهد و با این روند لبخندی را برای مردم به ارمغان بیاورد. اگر می خواهید به موزه بروید، بدانید که هیجانات زیادی پیش رویتان خواهد بود. در موزه می توانید هر چه که فکرش را بکنید با هر شکلی که بخواهید پیدا کنید؛ البته لوازم موزی زیادی را هم خواهید یافت که حتی به ذهنتان هم نمی رسد که بشود چنین آثار بامزه ای از یک میوه در آورد.

برخی چیزهایی که در موزه خواهید دید عبارتند از:  چوب لباسی، قطب نما، دکمه، کِرِم، شمع، اسباب بازی، ساز دهنی، گیاه، شیشه های مربا، مجسمه، سینی، لوله، تلفنگ، کبریت، کارت،   پیراهن، کلاه، مداد تراش، گوشواره، گردنبند، حلقه، جواهرات، جا کلیدی، فیلم، کتاب، دمپایی، آثار هنر، صابون، عطر، حوله، بازی ها، تکه ها و حتی یک دستگاه ضبط صدا که شبیه یک موز درست شده است. بازدید از موزه‌های عجیب و غریب شاید ایده خوبی برای انتخاب مقصد بعدی گردشگری شما باشد. پس دیدن این موزه را از دست ندهید. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک