موزه دیدنی و جذاب صنعتی کرمان

موزه دیدنی و جذاب صنعتی کرمان

شرح

موزه دیدنی و جذاب صنعتی کرمان

موزه های کرمان بخش جدانشدنی جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر هستند و موزه دیدنی و جذاب صنعتی کرمان جزو یکی از مهمترین جاذبه های کرمان می باشد. مکان هایی که امروزه گردشگران را به موزه گردی دعوت می کنند، اغلب از بنا های مهم و تاریخی کرمان هستند. موزه های کرمان بخش جدانشدنی جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر هستند. مکان هایی که امروزه گردشگران را به موزه گردی دعوت می کنند، اغلب از بنا های مهم و تاریخی کرمان هستند.

تاريخ و فرهنگ کرمان

تاريخ و فرهنگ غني كرمان در بستري امن در موزه هاي اين استان آنچنان آرميده است كه روزانه دهها گردشگر داخلي و خارجي را به سوي خود فرا مي خواند تا سرافرازانه تاريخ سراسر عزت و سربلندي ديار كريمان را به ميهمانانش معرفي كند. موزه هنرهای معاصر کرمان (موزه صنعتی) پس از موزه هنرهای معاصر تهران به عنوان دومین موزه تجسمی ایران شناخته می‌شود. موزه هنرهای معاصر کرمان در خیابان شریعتی نرسیده به باغ ملی قرار دارد.

موزه صنعتی کرمان

موزه صنعتی کرمان مجموعه‌ای دیدنی از هنرهای معاصر ایران و جهان را در خود جای داده است. در این موزه آثاری از هنرمندان ایرانی از جمله کمال الملک، اکبر صنعتی زاده، پرویز تناولی، سهراب سپهری، علی اکبر یاسمی و تعدادی دیگر از هنرمندان به چشم می‌خورد. همچنین در موزه هنرهای معاصر کرمان آثار زیبایی از هنرمندان خارجی همچون واسیلی کاندینسکی، تام فیلیپس، آگوست رودن و هنری مور دیده می‌شود.

ساختمان اصلی موزه دیدنی و جذاب صنعتی کرمان

ساختمان اصلی این موزه در ابتدا پرورشگاهی بود که در سال 1295 ه.ش به دست حاج اکبر صنعتی زاده در مساحتی در حدود 45 هزار متر مربع به عنوان بانی بنا افتتاح شد. در سال 1328 ه.ش شاهد آغاز کارهای فرهنگی پرورشگاه بودیم به طوری‌که با ساخت کارگاه و نمایشگاهی از آثار استاد صنعتی زاده آغاز شد. در سال 1340 ه.ش یکی از نخستین کتابخانه‌های شهر کرمان را با 15700 جلد کتاب هنری به مجموعه افزودند که این امر توسط عبدالحسین صنعتی زاده فرزند استاد صورت گرفت.

تاریخچه پرورشگاه صنعتی زاد

پرورشگاه صنعتی زاده در سال 1356 ه.ش برای گردآوری و نمایش آثار استاد و دیگر هنرمندان به موزه تبدیل شد که در حال حاضر 1500 اثر شامل نقاشی و مجسمه از 83 هنرمند ایرانی و 16 هنرمند خارجی در آن نگهداری می‌شود. از آثار به نمایش درآمده در موزه صنعتی زاده می‌توان به تابلوهای موزائیک سنگ، مجسمه‌های گچی، مرمری، برنزی، چوبی، نقاشی‌های آبرنگ و رنگ روغن و سیاه قلم اشاره کرد. بنای موزه هنرهای معاصر کرمان را به صورت خطی از خشت و آجر با سقفی گنبدی شکل ساخته‌اند. موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان در خیابان شریعتی، حد فاصل میدان باغ ملی و چهار راه طهماسب آباد قرار دارد و با بازدید از آن از دیدن این همه آثار هنرمندان معروف دنیا متعجب می شوید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک