فستیوال ناوراتری هند

فستیوال ناوراتری هند

شرح

فستیوال ناوراتری هند

فستیوال ناوراتری هند| یکی از ارکان جذابیت هر مقصدی قطعا جشن های مختلفی است که به بهانه های ملی و یا حتی بین المللی در آن برگزار می شود. هند کشوری رنگارنگ و با تنوع نژادی و فرهنگی و عجایب و رازهای فراوان است. در این کشور پرجمعیت سالانه جشنواره‌های متعدد و گوناگونی برگزار می‌شود و به همین خاطر نیز از هند معمولا با عنوان « سرزمین جشنواره ها » نیز یاد می‌شود.

شهر بمبئی

بمبئی شهریست که رویاها در آن به حقیقت می پیوندد! داستان از گل کردن بالیوود در جهان شروع شد و بعد از آن بمبئی محبوب تر شد و جذابیت بیشتری بین مردم جهان پیدا کرد.از طرفی مردم مختلف از سراسر هند برای خودشان خانه ای در بمبئی برای آینده شان دست و پا کردند و به این ترتیب در بمبئی فرهنگ های مختلفی شکل گرفت و همین مسئله جذابیت بمبئی را د و چندان کرد.

فستیوال ناوراتری هند

به همین دلیل است که فستیوال های متعددی در بمبئی در طول سال برگزار می شود.جشن ناوراتی نیز از جمله جشن‌هایی است که در سراسر هند به اشکال مختلفی برگزار می‌شود. این جشن برای بزرگداشت «ناواتری» که مادر خدایان هندو نامیده می‌شود، برگزار می‌گردد و شرکت کنندگان در آن به رقص و شادی می‌پردازند. در این جشن مجسمه‌های بزرگی نیز وجود دارند که در پایان جشن غسل داده می‌شوند!!

فستیوال ناوراتری هند چگونه است

در طی این جشن همه مردم لباس‌هایی رنگارنگ و شاد و محلی می‌پوشند که باعث می‌شود این جشن سرشار از انرژی و شادی باشد. علاوه بر رقص و شادی، در طی این جشن غذاهای متنوع و خوشمزه‌ای نیز بین مردم پخش می‌شود. لازم به ذکر است که این جشن در بعضی از کشورهای دیگر نیز با اندکی تفاوت برگزار می‌شود. جشن ناوراتی در سراسر هند به اشکال مختلفی برگزار می‌شود و بزرگداشتی برای «ناواتری» که مادر خدایان هندو نامیده می‌شود، است.

در طی جشن ناوارتی همه مردم لباس‌هایی رنگارنگ و شاد و محلی می‌پوشند که باعث می‌شود این جشن سرشار از انرژی و شادی باشد. ناوراتری یک جشن محلی در بین فستیوال های بمبئی نیست و در اصل متعلق به بنگالی هایی است که در این شهر ساکن هستند و آن را هر ساله در ماه اکتبر (9 مهر تا 9 آبان) برگزار می شود. مدت زمانی که این جشن برگزار می شود 9 روز است.

مردم بنگال

مردم بنگال در این جشن انواع و اقسام شیرینی های سنتی و محلی می پزند و بین همه پخش می کنند. مهم ترین فعالیت مردم در طول این جشن، پایکوبی و شادی است. در مناطق مختلف هند متفاوت برگزار می شود. برای بسیاری از مردم زمان تأمل و روزه دینی است. برای دیگران زمان رقصیدن و جشن گرفتن است. از جمله آداب و رسوم روزه داری ، رعایت رژیم غذایی گیاهی شدید و پرهیز از الکل و ادویه های خاصی است.

رقص های انجام شده شامل گاربا ، به ویژه در گجرات است. یکی از آیین های محبوب Kanya Puja است که در روز هشتم یا نهم برگزار می شود. در این آیین ، نه دختر جوان به عنوان نه جنبه ایزدبانوی که در طول ناواتری جشن گرفته می شوند ، لباس پوشیده می شوند و با شستن لباس های آیینی و ارائه پیشنهادهایی مانند غذا و لباس به آنها پرستش می شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک