فرودگاه بین المللی اینچئون

فرودگاه بین المللی اینچئون

شرح

فرودگاه بین المللی اینچئون بزرگ‌ترین فرودگاه کره جنوبی و مهم‌ترین فرودگاه در سئول است. «انجمن فرودگاه‌های بین‌المللی» از سال 2005 تا 2016، اینچئون را به عنوان بهترین فرودگاه جهان و «اسکای ترکس» (Skytrax) نیز آن را به عنوان تمیزترین فرودگاه دنیا انتخاب کرده است.

این فرودگاه در مرکز شهر اینچئون قرار گرفته و یکی از سریع‌ترین فرودگاه‌های جهان از لحاظ امور گمرکی به شمار می‌رود؛ تا جایی که مسئولان آن ادعا می‌کنند کارهای مربوط به پروازهای خروجی فرودگاه اینچئون، 19 دقیقه و پروازهای داخلی آن به طور متوسط 12 دقیقه طول می‌کشد که این میانگین در دنیا به ترتیب 60 و 45 دقیقه است. «کوریِن ایر» (Korean Air)، «آسیانا ایرلاینز» (Asiana Airlines) و «پولار ایر کارگو» (Polar Air Cargo) از جمله خطوط هوایی اصلی این فرودگاه محسوب می‌شوند.

ترمینال های فرودگاه بین المللی اینچئون

این فرودگاه  2 ترمینال اصلی دارد. طراحی ترمینال 1 آن را که 594 هزار متر مربع می‌باشد، «کرتیس فِنترس» (Curtis Fentress) برعهده داشته است.این ترمینال، 44 بوردینگ پورت، 50 بخش بازرسی گمرگ، 120 قسمت کنترل پاسپورت، 252 باجه‌ی چک-این و خیلی موارد دیگر را دربرمی‌گیرد.

در سال 2015، یک بخش باجه‌ی چک-این اتوماتیک نیز به آن اضافه کردند که به جای کارکنان فرودگاه، یک دستگاه تمام کارها را انجام می‌دهد.مسافرین خطوط هوایی آسیانا ایرلاینز، کورین ایر و «هواپیمایی جنوبی چین» (China Southern Airlines) می‌توانند اطلاعات پروازشان را در این دستگاه وارد و پاسپورتشان را اسکن کنند و بعد از تحویل گرفتن بلیط، چمدانشان را تحویل بدهند.

ترمینال مسافربری 2 آن به تازگی در سال 2018 ساخته شده و خطوط هوایی همچون KLM، «ایر فرانس» (Air France) و «دلتا ایرلاینز» (Delta Air Lines) از ترمینال 1 به این قسمت انتقال پیدا کردند.بخش «کنکورس» (Concourse) این فرودگاه، 30 گیت و 6 سالن استراحت دارد و از طریق مسیر زیرزمینی، به ترمینال 1 متصل می‌شود.

خدمات فرودگاه اینچئون

فرودگاه بین المللی اینچئون از طرف انجمن فرودگاه‌های بین‌المللی، 11 سال متوالی به عنوان بهترین فرودگاه دنیا انتخاب شده بود. این فرودگاه بزرگ، امکانات متنوع و بی‌شماری از جمله زمین گلف، آسیا، اتاق‌های استراحت خصوصی، پیست اسکی روی یخ، کازینو، گلخانه و «موزه‌ی فرهنگ کره» (Museum of Korean Culture) را شامل می‌شود. همچنین مراکز خرید دیوتی فری فرودگاه اینچئون جزو بهترین‌ها در جهان به حساب می‌آید.

در مجموع، 111 بوردینگ گیت در این فرودگاه وجود دارد که 44 مورد آن در ترمینال 1، 37 مورد در ترمینال 2 و 30 مورد نیز در بخش کنکورس آن قرار گرفته‌اند. ظرفیت پارکینگ این فرودگاه برای توقف‌های کوتاه مدت، به 4،000 و برای توقف‌های طولانی مدت، به 6،000 می‌رسد. بخش اجاره‌ی ماشین را می‌توانید نزدیک پارکینگ طولانی مدت آن پیدا کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک