نکات مهم سفر به کوشی آداسی

نکات مهم سفر به کوشی آداسی

شرح

معرفی شهر کوشی آداسی

نکات مهم سفر به کوشی آداسی ” Kusadasi”که در ۹۰ کیلومتری جنوب شهر ازمیر، در سواحل دریای اژه واقع گردیده است . امروزه نام جزیره ی کوچک کوش آداسی که به معنای جزیره کبوتر در این منطقه است . طبیعت، سواحل و بناهای قدیمی این شهر تاریخی زیبا و غنی موجب جذب گردشگران زیادی به خود گردیده شده است .

کوشی آداسی

موقعیت جغرافیایی کوش آداسی

کوش آداسی درغربی ترین  نقطه شهر ترکیه واقع گردیده است . با شبه جزیره دیلک در جنوب همسایه ‌است. و از نظر رونق گردشگری کوش آداسی شهرت بسیاری دارد . و مناطق مهم ترکیه بشمار میرود . به علت نزدیکی بندر کوش آداسی با جزیره ساموس در یونان گردشگران زیادی را جذب خود نموده است.

فرودگاه و زمان سفر به کوش آداسی

از آنجایکه کوش آداسی فرودگاه ندارد ابتدا باید پروازی به فرودگاه ازمیر داشت و از آنجا حدود 1.5 ساعت با وسایل حمل و نقل راهی کوش آداسی شوید. ماه ها گران سفر به کوش آداسی از 15 خرداد الی 15 شهریور بهترین فصل میباشد . اما اواخر اردیبهشت تا اوسط خرداد که آب و هوای بسیار معتدل و مطلوبی دارد لحاظ قیمتی بسیار مناسب خواهد بود.

سفر به کوش آداسی

سواحل کوشی آداسی

پرطرفدارترین ساحل شنی عمومی ساحل “کادینلار دنیزی” که در قسمت جنوبی شهر قرار گرفته است . کوش‌آداسی با دارا بودن سواحل شنی و صخره‌ایش از شهرت فراوانی در میان گردشگران برخوردار است .

دو اسکله‌ی در کوش‌آداسی مخصوص به کشتی‌ها و قایق‌های کوچک وجود دارد . و بازدید از سواحل بانوان، لانگ بیچ، ساحل نقره ای و .. را از یاد نبرید .

جاذبه های محبوب گردشگری در کوش آداسی

دیدیما ، دومین معبد بزرگ جهان که مرکز مذهبی هلنیست بوده است . ستون‌های مستحکم (۱۲۲عدد ستون‌) بخش قابل توجهی از معبد آپولو که هنوز هم سالم مانده را از نزدیک مشاهده کرد .

شهر سلجوک ، که به خاطر نزدیکی به افسوس در ۲۰ کیلومتری این شهر پر بازدید کننده ترین جاذبه ها میباشد . قلعه، کلیسیای سنت جان و مسجد عیسی از جمله جاذبه های بسیار جالب آن هستند .

جاذبه های محبوب گردشگری در کوش آداسی

پارک ملی کوش آداسی ( Millipark ) ، که در ۳۰ کیلومتری جنوب این شهر با سواحل آبهای کریستالی واقع گردیده است . قبل از ورود به پارک ملی در پشت درخت ها از غار اسرار آمیز زئوس دیدن نمایید . آب معدنی شفاف غار زئوس جای برای شنا کردن است که تجربه بسیار خوبی خواهد بود .

شهر افسوس ، بقایای شهر باستانی افسوس و خانه مریم مقدس جاذبه های تاریخی ومعروف کوش آداسی میباشد . ما بین شهرهای ازمیر و کوش‌آداسی ، این بقایای شهر چندین‌ هزارساله که از زمان امپراطوری رُم شرقی بازمانده‌ است .

شهر افسوس

روستای کیرازلی ، یا روستای زیبا  گیلاس را نیز بازدید نمایید . جایی به دور از جنب و جوش شهر کوش آداسی پر از آرامش را فراموش نکنید .

روستای دوگانبی ، روستایی باستانی و موزه فضای باز که در کنار پارک ملی میباشد هم دیدن کنید . ساختمان های که معماری ترکی و یونایی منحصر به فردی را به نمایش می گذارد به نام دوماتیا نیز شناخته شده است .

جزیره کبوتر و موزه ی آن ، یک دژ نظامی قرن 13 که نماد اصلی شهر کوش آداسی است بازدید کنید . موزه داخل جزیره یک قلعه قدیمی بیزانسی با مناظر زیبایی میباشد .

قلعه قدیمی بیزانسی

تفریحات هیجان انگیز کوش آداسی

از نکات مهم سفر به کوشی آداسی ، تفریحات آبی و سواحل بکر و آبهای دریای آن میباشد که یکی از دلایل اصلی سفر به اینجا خواهد بود .

پارک های آبی آدالند و آکوا فانتزی ، از جاذبه های هیجان انگیز منحصر به فرد کوش آداسی ، پر از سرسره های آبی جذاب دیدن نماید . مکان دیدنی از تفریحاتی که دنیایی از بازی‌های آبی را در خودش جای داده است.

تورهای قایق سواری  ، چشم اندازهای زیبای شهر را بهمراه خدمات سرو غذا لحظات لذت بخشی را فراهم نموده اند .

سافاری اسب ، در سواحل پاموکاک یک تفریح هیجان انگیزتر و طبیعت گردی در پارک ملی میان جنگل و کوه ها میباشد

حمام ترکی ، حمام های بخار و سنگ های داغ که برروی آن استراحت کرده تجربه ای دلپذیر سفر به کوش آداسی از یاد نخواهد رفت .

پاموکاله ، حوضچه های آب سفید رنگ جاذبه طبیعی در نزدیکی کوش آداسی میباشد . یکی از زیباترین جاذبه های ترکیه در فضای بسیار آرام که هر گردشگری را به خود جلب می کند .

قایق سواری

توصیه بهداشتی در سفر به کوش آداسی

توصیه می شود خود را در سفر به کوش آداسی بیمه نمایید . داروی مصرفی خود را به میزان کافی با خود همراه داشته باشید . به دلیل بسیار گران بودن هزینه درمانی و دارو در ترکیه می باشد .

 نکات ضروری سفر به ترکیه

ترکیه از آب لوله کشی قابل شرب استفاده نمی کند . ساعات رسمی کوش آداسی از ایران حدود 1.5 ساعت عقب تر می باشد . و از این رو دقت نمایید ساعت پرواز برگشت به وقت آنجا صورت میگیرد . واحد پول ترکیه نیز لیر می باشد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط