جزیره ایکاریا یونان

جزیره ایکاریا یونان

شرح

یونان جزیره کم ندارد و آب و هوای مطبوعش و صمیمیت مردمش و زیبایی جزایرش زبانزد خاص و عام است. در یونان جزیره ای وجود دارد که علاوه بر همه این موحبات رازی شگرف در دل نهان دارد؛ ساکنان این جزیره به طور میانگین ۱۰ بیشتر از ساکنان اروپا غربی و آمریکای شمالی عمر می کنند و آن جزیره ای نیست جز جزیره ایکاریا یونان. جزیره کوهستانی «ایکاریا» (Icaria) به واسطه‌ی دره‌های سر سبز و سواحل بی‌نهایت زیبا، زندگی شبانه، مغازه‌ها و ورزش‌های آبی، یکی از شگفت‌انگیزترین جزایر یونانی است.

شرایط زندگی در جزیره ایکاریا یونان

زندگی آسوده و آرام بدور از جنجال و هیاهوی شهرهای بزرگ٬ بدون اضطراب و دلنگرانی از دنیای سرمایه داری رقابتی٬ خواب مناسب و استراحت بعد از ظهر و کار در آب و هوای پاک و شراب ناب هم می تواند از جمله دلایل طول عمر استثتایی اهالی ایکاریا باشد. ساکنان ایکاریا رژیم غذایی جدیی را دنبال می کنند. آنها هنگام صبحانه عسل محلی می خورند که ظاهرا خمارشکن خوبی است. قهوه هم فقط قهوه ترک و علاوه بر این٬ مصرف دوخانیات در ایکاریا بسیار پایین است.

پژوهش دانشکده علوم پزشکی

پژوهش دانشکده علوم پزشکی آتن نشان داده است که ۸۲ درصد مردان مسن این جزیره سیگار را ترک کرده اند. آب و هوای مناسب این جزیره زیبا در چهار فصل سال پناهگاه بسیاری از گردشگران اروپایی است. به این دلیل جشن همواره در ایکاریا به راه است. ایکاریا میزبان بیش از ۸۰ جشنواره مختلف در سال است. اهالی جزیره در هر سن و سال به جشن مدام عادت دارند و هر فرصتی را بهانه می کنند و به سرعت جشن برپا می کنند.

اهالی ایکاریا

اکثر اهالی ایکاریا کشاورز هستند تا کهن سالگی در مزارع خود کار می کنند. در پژوهش دانشکده علوم پزشکی آتن آمده است که فعالیت فیزیکی خطر نارسانی های قلبی را در افراد بالای ۸۰ سال تا مرز ۵۴ درصد کاهش داده است. علاوه بر این کار در مزرعه بیماری روحی مثل افسردگی را در میان این گروه سنی به کلی از بین برده است. در جزیره ی یونانی ایکاریا، عمر طولانی بیشترتر از آنکه استثنا باشد اتفاقی طبیعی است.

در این جزیره به راحتی می توان مردان و زنانی را پیدا کرد که از میانگین امید به زندگی در اروپا بیشتر عمر کرده باشند. در واقع یک نفر از هر سه نفر در این جزیره بالای 90 سال عمر می کند و بسیاری از آنها به صد سالگی می رسند. این جزیره که نام آن از ایکاروس، شخصیت اسطوره ای که به نزدیکی خورشید پرواز کرد و به درون دریا افتاد، گرفته شده در شرق دریای مدیترانه، حدود 48 کیلومتری خاک ترکیه قرار دارد.

موقعیت هتل

کشور: یونان
شهر: ایکاریا

دیدنی‌های نزدیک