آبشار ایگوازو

آبشار ایگوازو

شرح

 آبشار ایگوازو از رود ایگواسو در مرز استان آرژانتین از Misiones و ایالت Paraná برزیل هستند. آنها با هم بزرگترین سیستم آبشار جهان را تشکیل می دهند. آبشارها رودخانه را به بالا و پایین ایگوازو تقسیم می کنند. رودخانه ایگوازو در نزدیکی قلب شهر کوریتیبا بالا می رود. در بیشتر دوره خود ، این رودخانه از طریق برزیل جریان می یابد. با این حال ، بیشتر سقوط ها در سمت آرژانتین است. در زیر همبستگی آن با رودخانه سان آنتونیو ، رودخانه ایگوازو مرز بین آرژانتین و برزیل را تشکیل می دهد.

ارزان ترین نرخ بلیط هواپیما ارمنستان

افسانه آبشار ایگوازو

نام ایگوازو از کلمات گوارایی گرفته شده است ، به معنی آب بزرگ است. افسانه چنین می گوید که یک خدای برنامه ریزی کرده است با یک زن زیبا به نام Naipí ازدواج کند ، که به همراه عاشق فانی خود Tarobá را در یک قایق رانی فرار کرد. خشم خدایان رودخانه را قطعه قطعه کردند و آبشارها را به وجود آوردند و عاشقان را به سقوط ابدی محکوم کردند. اولین اروپایی که وجود سقوط را ثبت کرد ، اسپانیایی Conquistador Álvar Núñez Cabeza de Vaca در سال 1541 بود.

ویژگی پله های سقوط شامل یک آبشار دو مرحله ای است که توسط سه لایه بازالت تشکیل شده است. پله ها از ارتفاع 35 و 40 متر ارتفاع دارند. توالی سنگی بازالت ستونی بخشی از سازند سره ژرال به ضخامت 1.000 متر در حوضه پالئوزوئیک-مزوزوئیک پارانا است. قسمتهای بالای این توالی ها با 8-10 متر بازالت وزیکولی بسیار مقاوم و تماس بین این لایه ها شکل سقوط را کنترل می کند. نرخ فرسایش آب در حدود 1.4 تا 1.1 سانتی متر در سال تخمین زده می شود.

مکان آبشار ایگوازو

آبشارهای ایگوازو در جایی واقع شده اند که رودخانه ایگوازو بر فراز لبه فلات Paran، ، 23 کیلومتری قایق قله از محل تلاقی ایگوازو با رودخانه Paraná فرو می رود. جزایر بی شماری در امتداد لبه 2.7 کیلومتری آبشارها را در بسیاری از آبشارها و آب مرواریدهای جداگانه تقسیم می کنند و بین 60 تا 82 متر ارتفاع دارند. تعداد این آبشارهای کوچکتر بسته به سطح آب از 150 تا 300 در نوسان است. حدود نیمی از جریان رودخانه در شکافی طولانی و باریک به نام گلو شیطان فرو می رود.

دره عمیق و باریک Devil’s Throat 80-90 متر عرض و 70-80 متر عمق دارد. در سمت چپ این دره باریک ، بخش دیگری از رودخانه 160 – 200 ریزش فردی تشکیل می دهد که در مرحله سیلاب به یک جبهه واحد ادغام می شوند. بزرگترین سقوط ها به نام های San Mart ،n ، Adam و Eva ، Penoni و Bergano نامگذاری شده اند.

اقامت در بهترین هتل ارمنستان

اتصال آب در مرز سه کشور

در حدود 900 متر از طول 2.7 کیلومتر از آب در آن جریان ندارد. آب رودخانه ایگوازو تحتانی در یک دره که جمع می شود به رودخانه پارانی ، در فاصله کمی از پایین دست از سد ایتایپو جمع می شود. محل اتصال آب مرز بین برزیل ، آرژانتین و پاراگوئه را نشان می دهد. برخی از نقاط در شهرهای Foz do Iguaçu ، برزیل ، Puerto Iguazú ، آرژانتین ، و Ciudad del Este ، پاراگوئه ، به رودخانه ایگوازو دسترسی دارند ، جایی که ممکن است مرزهای هر سه کشور دیده شود ، یک جاذبه گردشگری محبوب برای بازدید کنندگان سه شهراست.

آبشار ایگوازو به شکلی ترتیب داده شده اند که شبیه نامه معکوس است. مرز آرژانتین – برزیل از طریق گلو شیطان عبور می کند. در ساحل سمت راست قلمرو برزیل واقع شده است که بیش از 95٪ از حوضه رودخانه ایگوازو را در خود جای داده اما کمی بیش از 20٪ جهش این سقوط ها را دارد و پرش های سمت چپ آرژانتین است که تقریبا 80٪ از آن را تشکیل می دهد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک