هتل یخی بازی تاج و تخت فنلاند

آشنایی با هتل یخی بازی تاج و تخت فنلاند

شرح

هتل یخی بازی تاج و تخت فنلاند

طبیعت بکر فنلاند ، آن را تبدیل به مکانی رویایی برای علاقه­‌مندان به طبیعت کرده است. به جرات می­‌توان گفت اقامتگاه زمستانی بهترین مکان برای تفریح در فضای باز است. به تازگی در کشور زیبای فنلاند هتل یخی بازی تاج و تخت فنلاند تاسیس شده که بسیار جالب است و به عنوان یکی از جاذبه های تفریحی این کشور به حساب می آید. دوستداران سریال جذاب «بازی تاج و تخت» (گیم‌آو‌تروز ) که شاید آرزوی دیدن 7 قلمرو پادشاهی افسانه‌ای این سریال را در دل داشته باشند می‌توانند تجربه‌ای همانند حضور در «وستروس» را در هتلی جدید در شهر لاپلند، واقع در کشور فنلاند تجربه کنند.

HBO Nordic در همکاری با مجموعه هتل‌های روستای برفی لاپلند تصمیم گرفتند تا هتلی با تِم سریال بازی تاج و تخت را از جنس یخ و برف بسازند. این هتل در منطقه‌ای موسوم به Kittilä واقع شده است که در فاصله 200 کیلومتری از دایره قطب شمال قرار دارد. همچنین از شهر هلسینکی نیز حدود 90 دقیقه فاصله زمانی دارد. هتل یخی دارای 24 اتاق است که 10 عدد از آن ها سوئیت‌های مخصوص برای مسافرانی است که قصد دارند یک شب را کامل در این هتل سپری کنند. مجسمه‌های یخی این هتل توسط مجسمه‌سازان قهار از سراسر دنیا طراحی شده‌است. این مجسمه‌ها براساس شخصیت‌های کتاب آر.آر. مارتین، ترانه یخ و آتش  ساخته شده و شامل “تالار چهره‌ها”، و “تخت آهنی” یخی است، که “ماونتین” از آن محافظت می‌کند.

ویژگی های هتل

برجسته‌ترین مجسمه‌های این هتل، وایت واکر با چشم‌های آبی درخشان، و اژدهای یخی هستند. دمای درونی این هتل 5 درجه زیرصفر است و برای گرم شدن مسافران، به آن‌ها کیسه خواب حرارتی و برای صبحانه، نوشیدنی‌های گرم داده‌می‌شود. با این‌که توصیه می‌شود مهمانان فقط یک شب در هتل یخی اقامت کنند، اما برای مسافرانی که می‌خواهند اقامت طولانی‌تری داشته‌ باشند، فضاهای گرمی در نظرگرفته‌ شده‌ است. مهمانان هتل یخی می‌توانند با تور به اسنوویلج بروند، و در رستوران از بوفه صبحانه استفاده‌ کنند. مهمانان می‌توانند بازدید روزانه داشته‌ باشند، یا شب را در هتل یخی بگذرانند.

مساحت کل این محدوده 20.000 مترمربع است. از دیگر امکانات هتل یخی بازی تاج و تخت ، سینما و عبادتگاه است و در بار و رستوران از مهمانان با لیوان‌‌ها و بشقاب‌های یخی پذیرایی می‌شود. اسنوویلج از سال 2000 افتتاح شده، اما تم بازی تاج و تخت اخیرا به این مجموعه اضافه شده‌ است. یک ویژگی فوق‌العاده سرگرم‌کننده این هتل یخی سرسره اژدها است که تنها برای استفاده کودکان ساخته شده است. همچنین یک گالری مجسمه‌ سازی یخی و یک کلیسای کوچک یخی برای زوج‌هایی که تمایل دارند که در این هتل ازدواج کنند، وجود دارد. فعالیت‌هایی که در این هتل می‌توانید انجام دهید، بسیار فراوان هستند و برخی از آن‌ها شامل گوزن‌سواری، هاسکی‌سواری، اسنوموبیل‌سواری، اسکی و کلاس‌های ساخت مجسمه‌های یخی می‌شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک