غار یخی آيسريزنفيلت اتریش

آشنایی با غار یخی آيسريزنفيلت اتریش

شرح

غار یخی آيسريزنفيلت اتریش

اگر چه اتریش شهرت خود را مدیون پایتخت زیبای خود شهر وین است اما زیبایی های بی مثال این کشور کوچک و زیبای اروپایی هر سال گردشگران را برای سفر به اتریش ترغیب می کند. یکی از کشورهای زیبای قاره اروپا، اتریش است. کشوری آرام، با زیبایی های طبیعی بسیار و واقع شده بر کوه آلپ که در عین حال، مردمانش از سطح رفاه بالایی برخورداند. اتریش به‌دلیل داشتن طبیعت و مناظر بکر و مسحورکننده و بناهای تاریخی زیبا یکی از بهترین مقاصد گردشگری اروپاست. در این کشور ، جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی وجود دارد، کشوری که نه تنها دارای جاذبه های تاریخی بسیاری است بلکه با عجایب طبیعی خود مورد علاقه ی بسیاری از گردشگران است. یکی از این جاذبه ها غار یخی آيسريزنفيلت میباشد که یکی از غارهای آهکی عجیب دنیا است .

غاری که سالانه چیزی حدود 200 هزار نفر را به دیدن خود می کشاند. غار یخی آيسريزنفيلت اتریش در زبان آلمانی به معنای «جهان غول های یخی» است . این غار در سال 1879 توسط یک طبیعت گرد دانشمند به نام آنتن پاسلت کشف شد. در آن زمان محلی ها این غار را ورودی جهنم می خواندند و به همین دلیل به درون آن نمی رفتند اما اکنون عنوان بزرگ ترین غار یخی دنیا را به خود گرفته است. این غار توسط رودخانه Salzach حدود 100 میلیون سال پیش به وجود آمده است. درطول دوره چند هزار ساله، ترک ها و شکاف های سنگ آهک بیشتر شده و آب سنگ ها را فرسوده است. در زمستان وقتی هوای داخل کوه گرمتر از بیرون می شود، جریان هوای سرد وارد کوه شده و دمای مناطق پایین تر را کاهش می دهد تا به نقطه انجماد می رسد.

بازدید از غار در فصول مختلف

در بهار، آب ناشی از ذوب شدن برف ها از شکاف سنگ ها وارد شده و وقتی به مناطق سردتر غار می رسد یخ می زند و به آرامی تبدیل به یخ های فوق العاده ای می شود که اکنون در غار قابل مشاهده است. اگرچه این غار 42 کیلومتر طول دارد، گردشگران اجازه دارند تنها از یک کیلومتر آن که از یخ پوشیده شده بازدید کنند. باقی غار از سنگ آهک تشکیل شده است. از آنجا که ورودی غار در طول سال باز است، بادهای زمستانی سرد داخل غار می وزند و برف درونش را منجمد می کنند.

در تابستان یک باد خنک از درون غار به سمت ورودی می وزد و از ذوب شدن یخ ها جلوگیری می کند. تراسی بزرگ رو به چشم انداز بکر رشته کوه های آلپ می تواند ، یکی از گزینه های مناسب برای صرف یک وعده ناهار در نزدیکی غار آيسريزنفيلت باشد . این رستوران به اندازه 120 نفر گنجایش دارد ، ولی بهتر است از قبل مکانی را رزرو نمایید. در سفر خود به کشور اتریش حتما از این غار زیبا و یخی دیدن کنید و بر لذت سفر خود بیفزایید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک