پارک ایبیراپوئرا سائوپائولو

معرفی پارک ایبیراپوئرا سائوپائولو

شرح

پارک ایبیراپوئرا سائوپائولو

سائو پائولو از بزرگترین شهرهای کشور برزیل و همچنین یکی از پر جمعیت ترین شهرهای دنیا به شمار می رود. گشت و گذار در این شهر می تواند برای کسانی که به هیجان و زندگی شلوغ علاقمند هستند گزینه بسیار مناسبی باشد، زیرا سائو پائولو پر از سالن تئاترهای خاص و سینماهای بی نظیر است و همچنین در خیابان های آن که راه می روید می توانید انواع غذاهای خوشمزه را امتحان کنید و با طعم های جدید آشنا شوید. پارک ایبیراپوئرا سائوپائولو در بالای دریاچه ای زیبا با نمای فوق العاده زیبا واقع شده است که توسط معمار منظره ، رابرتو برل مارکس طراحی و ساختمان های آن توسط اسکار نیمیر طراحی شده است.

فضای سبز عظیم این پارک همراه با مجسمه های یادبود از جمله مجسمه پدرو آلوارز کابرل ، موزه ها ، زمین های بازی ، باغ ها ، مسیرهای دوچرخه سواری و استخرها و فضاهایی که برای اجرای نمایش های مختلف تعبیه شده اند ، یک بهشت بی نظیر و تفرجگاهی دوست داشتنی برای ساکنین سائوپائولو و ویترینی از فرهنگ و معماری مدرن ساخته است.

مجسمه  یادبود باندیراس که به نشانه ی بزرگداشت پیشگامان افتتاح کشور برزیل در این پارک قرار دارد ، یک اثر خارق العاده از مجسمه ساز معروف ویکتور برشرت است ، همچنین یک ستون هم در این پارک وجود دارد که یادآور کسانیست که در سال 1932 در تلاش برای دستیابی به یک قانون اساسی جدید و اصلاح شده جان دادند. سالن موسیقی فوق پیشرفته ی  که توسط اسکار نیمیر طراحی شده ، یکی از بهترین محل های برگزاری کنسرتهاست.

اهمیت این پارک

پارک ایبیراپوئرا یکی از بزرگترین پارکهای شهری آمریکای لاتین است و اهمیت نمادین آن برای سائوپائولو قابل مقایسه با پارک مرکزی واقع در شهر نیویورک است. از این پارک معمولا به عنوان پرنورترین پارک جهان یاد می کنند. هم چنین بیشترین تعداد بازدید را در بین پارک های موجود در آمریکای جنوبی داراست و از آنجا که دور تا دور آن را ساختمان های بتنی احاطه کرده ، در توصیف آن این جمله آورده شده است : مکانی سبز در قلب یک جنگل بتنی . ورود به این پارک رایگان است . پس دلیلی‌ برای سر نزدن به این پارک زیبا ندارید. اگر به دنبال پارکی‌ دیدنی‌ و پر از امکانات برای سرگرمی هستید حتما سری به اینجا بزنید.

در یک آخر هفته معمولی در حدود 150 هزار بازدیدکننده از این پارک دیدن می کنند. اما در زمان برگزاری مراسم های خاص نظیر برخی جشنواره ها، تعداد گردشگرانی که به این پارک می آیند افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است که این پارک یکی از بزرگ ترین پارک های سائوپائولو و نیز از معروف  ترین پارک های کشور برزیل می باشد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک