موزه ملی مجارستان

موزه ملی مجارستان

شرح

آشنایی با موزه ملی مجارستان

موزه ملی مجارستان (Hungarian National Museum) یک موزه تاریخ، هنر و باستان‌شناسی در مجارستان است که در سال ۱۸۰۲ بنا نهاه شد. این موزه که در بخش مرکزی کاخ واقع شده است مجموعه ای از آثار تاریخی کشور مجارستان را از ابتدا تا کنون در خود جای داده است و کتابخانه تاریخی و ملی سچنی نیز در این مکان واقع گردیده است.
در سال 1802 ،  Ferenc Széchényi تعدادی از مجموعه های غنی خود را به ملت برای ایجاد یک موزه ملی هدیه داد و به همین دلیل ، مجارستان جهت احترام به سچنی این سال را به عنوان پایه و اساس موزه ملی نام نهاد.

آن روز ، مجموعه ای شامل 11884 کتاب چاپی ، 1156 نسخه های خطی ، 142 کتاب دستی ، نقشه ها و مجموعه هایی که برای اولین بار در صومعه پائولین قرار داشت در موزه جای گرفت.
در سال 1807 موسسه ملی یکی از مهمترین کمکهای مالی خود را از جولیا فستیچ دریافت نمود و علاوه بر کمکهای مالی در سالهای 1832-1836 مجموعه ای ارزشمند از  Miklós Jankovich  خریداری گردید.

معماری موزه ملی مجارستان

ساختمان مستقلی به موزه اختصاص داده شد و توسط معمار برجسته میهالی پولاک که شخصیت برجسته معماری کلاسیک معاصر است ، طراحی و ساخت ساختمان راه اندازی شد و در سال 1837 به پایان رسید و ده سال بعد رافائل مونتی مجسمه ای در وسط موزه از شخصیت زنی از Pannonia را تراشیده است. نقاشی در گوشه سمت راست این مجسمه نشان دهنده رودخانه Drava و یکی دیگر در سمت چپ نماد دانوب است. در سال 1875 دیوارها و سقف دیوار نقاشی های به یاد ماندنی را از Károly Lotz  تزئین شده است.

باغ موزه ملی مجارستان

موزه نقش مهمی در رویدادهای انقلاب مجارستان ایفا کرده است در سال 1848 و 1849 و در 1848 ، باغ موزه صحنه مهمی از انقلاب بوده است که در آن با توجه به آداب و رسوم اشعار Sándor Petőfi  خواننده آهنگ ملی بود.

اولین شورای مجلس طبقه بالای موزه در جلسه اول Cereminial در سال 1848 برگزار می شود و از آن به بعد مجلس طبقه بالای موزه جلساتش برگزار می گردد تا زمانی که به ساختمان مجلس جدید در ساختمان فعلی پارلمان در سال 1848 منتقل گردد.در نیمه دوم قرن 19th ، استادان برجسته ای مشغول به کار در داخل دیوارهای موزه شدند که از آن جمله می توان Ágoston Kubinyi ، Flóris  ، József Hampel و Ferenc Pulszky.را نام برد.

آثار تاریخی باغ موزه مجارستان


مجموعه های بزرگ دیگری همانند موزه های تخصصی تشکیل گردید و بنابراین در سال 1872 موزه هنرهای کاربردی و در سال 1896 ، موزه هنرهای زیبا مجموعه ای از برخی از بخش های مختلف موزه ملی می باشد. در سال 1926 و سال 1927 موزه تحت بازسازی کامل قرار گرفت.
در سال 1949 ، قانون جدید مربوط به موزه های مجارستان وضع شد و بخش های قوم نگاری و موزه تاریخ طبیعی از موزه ملی جدا و به صورت مستقل ملی تاسیس گردید.
یک باغ بسیار زیبا در اطراف موزه طراحی شده است که به منظور بالا بردن بودجه لازم کنسرت های موزه با کنسرواتوراهای معروف مانند Ferenc Liszt Ferenc و Erkel در آن برگزار شد.

نام مهمترین آثار موزه مجارستان

در طول 150 سال گذشته مجسمه هایی از شخصیت های برجسته ادبیات و تاریخ مجارستان را در این باغ ساخته شد که می توان به مجسمه های  Berzsenyi و یک سال بعد Ferenc Kazinczy ، Károly Kisfaludy  ، Sándor Kisfaludy  ،  Ferenc Széchényi ،  الساندرو مونتی و  Garibaldi ، دو رهبر نظامی انقلاب مجارستان ، همچنین مجسمه  Arany می باشد.
تزئین باغ از سال 1893 آغاز گردید و هنوز هم این باغ نقش فعالی در زندگی فرهنگی بوداپست دارد. اشیاء متفاوتی از سلسله ارفاد (Árpád) در قرن دهم میلادی، تا دوران کمونیست در قرن بیستم به همراه تاریخ طولانی بیش از ۱۰۰۰ ساله مجارستان در موزه ملی مجارستان به نمایش گذاشته شده است . 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک