روستای هواکاچینا پرو

روستای هواکاچینا پرو

شرح

دهکده سرسبز هوچین (هواکاچینا) ، یکی از مناطق عجیب جهان است که در وسط صحرای پرو قرار دارد و یک دریاچه بزرگ در وسط آن قرار گرفته است. هواکاچینا یک روستای کوچک با 115 نفر جمعیت در اطراف یک دریاچه طبیعی کوچک در لبه ی کویر آتاکاما ساخته شده است. این صحرای توریستی که در 4 کیلومتری جنوب غربی پرو قرار دارد، مکانی است ایده‌آل برای کویرنوردان، ماسه سواران و دوستداران تفریحات مهیج. این روستای کوچک یا واحه سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر است . در مرکز روستا دریاچه ای طبیعی قرار گرفته است که برای توریست ها بسیار جذاب به حساب می آید . هنگامی که گردشگران به این مکان می آیند تفریحات بسیار زیاد و جذابی را می توانند انجام دهند مانند اسکی روی شن ، باگی سواری ، شنا در دریاچه و اقامت در هتل هایی زیبا .

حیات وحش روستای هواکاچینا پرو

 امروزه برای این که آب دریاجه همیشه تازه و زیاد باشد آب از سمت شهر به درون آن پمپاژ می شود . در این منطقه بیشتر خزندگانی مانند مار ها ، مارمولک های کوچک و بزرگ به چشم می خورد . در نزدیکی واحه و بر روی درختان گنجشک های صحرایی لانه کرده اند و صدایشان در بیشتر مواقع در فضای ازراف می پیجد . امروزه از این حیوانات مراقبت ویژه ای می شود تا گونه های جانوری در خطر نباشند . 

در اطراف این واحه هیچ چیز جز شن و ماسه و تپه به چشم نمی خورد و فقط در نزدیکی دریاچه چوشش انبوهی از درختان نخل و گرمسیری به چشم می خورد . در برخی از مناطق کم ارتفاع و نزدیک تر به واحه کاکتوس های کوچکی به چشم می خورند . این درختان باعث می شوند تا هوای اطراف واحه خنک تر و مطبوع تر باشد . برخی بر این باورند که وجود این پوشش گیاهی در زمان های مختلف سال و به هنگام طوفان از دریاچه و روستا می توانند محافظت به عمل آورند .

جاذبه های تفریحی روستای هواکاچینا

1- اسکی روی شن  2- باگی سواری  3- تماشای غروب خورشید پشت تپه های شنی   4- پیاده روی در صحرا  5- تماشای ستارگان زیبای کویر در شب  6- شنا و قایق سواری در دریاپه کوچک هواکاچینا  اشاره کرد.

گردشگران زیادی به هواکاچینا سفر می کنند تا از زیبایی ها و تفریحات زیادی که می توان در این مکان انجام داد لذت ببرند . برای سفر و رسیدن به این واحه ی زیبا در کشور پرو ابتدا باید به شهر ایکا سفر کنید و سپس از آن جا بوسیله ی اتومبیل و یا اتوبوس به مدت ۱۰ دقیقه زمان صرف کنید تا به هواکاچینا برسید . این روستا حدود ۵ ساعت تا جنوب لیما فاصله دارد .

موقعیت هتل

کشور: پرو | Peru
شهر: لیما (Lima)

دیدنی‌های نزدیک