منطقه اداری ویژه هنگ کنگ

معرفی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ

شرح

منطقه اداری ویژه هنگ کنگ

منطقه اداری ویژه هنگ کنگ بیش از 9000 ساختمان مرتفع دارد که از این تعداد بیش از 1.500 آسمان خراش بلندتر از 100 متر با 350 ساختمان بیش از 150 متر دارند. بلندترین ساختمان در هنگ کنگ مرکز تجارت بین المللی 118 طبقه است که 484 متر ایستاده و نهمین بلندترین ساختمان جهان است. کل ارتفاع ساخته شده این آسمان خراش ها تقریباً 333.8 کیلومتر است.  و باعث شده است هنگ کنگ بلندترین بلند پرواز شهری در جهان باشد. علاوه بر این ، انعکاس تراکم جمعیت بالای شهر ، هنگ کنگ ساکنان بیشتری دارد که در طبقه 15 یا بالاتر زندگی می کنند ، و ساختمان های بیشتری با حداقل 100 متر فوت و 150 متر ارتفاع نسبت به سایر شهرها دارند.

بیشتر ساختمانهای هنگ کنگ در ساحل شمالی جزیره هنگ کنگ ، کولون و شهرهای جدید مناطق جدید مانند Tsuen Wan و Sha Tin متمرکز شده اند. صعودهای مرتفع دیگری در امتداد ساحل جنوبی جزیره هنگ کنگ و مناطقی در نزدیکی ایستگاه های راه آهن حمل و نقل انبوه واقع شده است.خط آسمان جزیره هنگ کنگ به دلیل آرایش منحصر به فرد خود ،  با کوه های اطراف و ویکتوریا هاربر مکمل ردیف آسمان خراش ها در طول ساحل مشهور است. هر شب ، 44 ساختمان در سواحل ویکتوریا هاربر در یک سمفونی از چراغ ها شرکت می کنند ، نمایش هماهنگ شده ای که توسط کتاب رکوردهای جهانی گینس به عنوان بزرگترین نمایشگر ثابت دائمی در جهان شناخته می شود

ساختمان ها در این منطقه

اولین ساختمان بلند در هنگ کنگ بانک هنگ کنگ و شانگهای بود که در سال 1935 به اتمام رسید. این ساختمان به طول 70 متر با 13 طبقه ایستاده بود و قبل از تخریب برای ساخت HSBC اصلی به مدت 5 دهه در کار بود. ساختمان ساخت و سازهای مرتفع در اوایل قرن بیستم محدود بود. با این حال ، با شروع دهه 1970 ، هنگ کنگ روند کلی ساخت و سازهای مرتفع را تجربه کرد که تا به امروز ادامه داشته است. این روند در بخش اعظم ناشی از زمین های ناهموار ، کوهستانی شهر و نبود زمین مسطح است. این شهر در سال 1980 وارد رونق ساختمانی شد ، که تقریباً تا سال 1993 ادامه یافت. از جمله ساختمانهای ساخته شده در این سالها می توان به مرکز Hopewell  ، برج بانک چین  و Central Plaza  که سه بلندترین ساختمانهای این سرزمین هستند ، اشاره کرد.

رونق دوم

با شروع سال 1998 ، هنگ کنگ وارد یک رونق ساختمان بسیار بزرگتر دوم شد که تا اوایل سال 2010 ادامه داشت. رونق دوم شاهد تکمیل مرکز تجارت بین المللی ، دو مرکز دارایی بین المللی ، برج نینا اول و یک جزیره شرقی بود. در اوج رونق ساخت و ساز در سال 2003 ، 56 آسمان خراش بیش از 150 متر در سطح شهر به پایان رسید. گسترش مجتمع های ساختمان چند طبقه ، مرتفع مانند ساختمانهای مسکن عمومی و تحولات ترانزیت در نزدیکی ایستگاه های MTR  معروف به راه آهن   باعث افزایش چشمگیر تعداد آسمان خراش ها شده است.

بر خلاف روندهای قبلی ساختمانهای دهه 1980 و اوایل دهه 1990 ، بسیاری از ساختمانهای مرتفع دوم رونق برای استفاده مسکونی به دلیل افزایش تقاضا برای املاک مسکونی لوکس در هنگ کنگ است. علاوه بر این ، بسته شدن فرودگاه کای تاک و آرامش محدودیت های ارتفاع در شبه جزیره کاولون باعث شده تا بسیاری از آسمان خراش های بلند در کاوون بالا بروند ، مانند سورنتو ، برج اداری لانگهام ، و کالینین که همه اینها از 200 متر بیشتر است . آسمان خراش ها در سرزمین های جدید نیز رشد کردند ، از جمله پیشرفت های شهر مترو و پارک LOHAS در تسون کوان . با این حال ، به دلیل افزایش آگاهی جامعه از تأثیر آسمان خراش در محیط زیست شهری ، مانند تغییر در گردش هوا و آلودگی هوا ، پیشنهادات مربوط به پروژه های ساختمان سازی بزرگ در دهه 2000 به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

مرکز بازرگانی بین المللی

مرکز بازرگانی بین المللی مختصر icc ، واقع در 1 جاده آستین ، غرب کاولون. این شرکت متعلق به شرکت است و به طور مشترک توسط MTR Corporation Limited و Sun Sun Kai Properties بعنوان فاز 7 توسعه میدان اتحادیه ساخته شده است. ICC با ارتفاع 484 متر بلندترین ساختمان در هنگ کنگ و همچنین نهمین بلندترین ساختمان جهان است. مستاجران قابل توجه شامل Deutsche Bank ، Credit Suisse ، Morgan Stanley ، ABN-AMRO و Accenture هستند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل