فرودگاه بین‌ المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین‌ المللی هنگ کنگ

شرح

خدمات فرودگاه بین‌ المللی هنگ کنگ

فرودگاه بین‌ المللی هنگ کنگ در منطقه «چک لپ کوک» واقع شده و به همین دلیل، با نام «فرودگاه چک لپ کوک» (Chek Lap Kok Airport) نیز شناخته می‌شود.این فرودگاه اصلی‌ترین فرودگاه هنگ کنگ است و احداث آن به  سال 1998 برمی گردد. این فرودگاه از لحاظ جابه‌جایی بار  شلوغ‌ترین فرودگاه جهان محسوب می شود.فرودگاه بین‌ المللی هنگ کنگ به شهرهای مختلفی در چین، آسیا و مقاصد دیگر پرواز دارد و قطب خطوط هوایی «کاتای پاسیفیک»، «هنگ کنگ ایرلاینز»، «دراگون‌ایر»، «سنگاپور ایرلاینز»، «چاینا ایرلاینز» و «هنگ کنگ اکسپرس» است.

ترمینال فرودگاه هنگ گنگ

فرودگاه هنگ کنگ، 2 ترمینال اصلی و 2 کنکورس دارد. ترمینال 1 این فرودگاه، تا مدت‌ها بزرگ‌ترین ترمینال جهان محسوب می‌شد.اما ترمینال 3 «فرودگاه دبی» و «فرودگاه بین المللی پکن» از آن پیشی گرفتند و مقام این ترمینال به سومین ترمینال مسافربری بزرگ در دنیا کاهش پیدا کرد. ترمینال 2 و ایستگاه راه‌آهن این فرودگاه در سال 2007 تأسیس شدند و باجه‌های چک-این و تجهیزات مربوط به پروازهای خروجی فرودگاه هنگ کنگ در ترمینال 2 واقع شده است.

ساخت «ستلایت کنکورس شمالی» (North Satellite Concourse) در سال 2009 به پایان رسید که 2 طبقه دارد و مخصوص هواپیماهای باریک پیکر ساخته شده و اتوبوس‌های شاتل، این بخش را به ترمینال 1 متصل می‌کنند. علاوه بر آن، یک «کنکورس میانی» (Midfield Concourse) نیز در سال 2015 به این فرودگاه اضافه شد که ظرفیت مدیریت هواپیماهای بزرگی همچون ایرباس A380 را دارا می‌باشد. مسافران می‌توانند با استفاده از قطارهای بدون سرنشین، خودشان را به این قسمت برسانند.

موزه فرودگاه بین‌ المللی هنگ کنگ

 موزه‌ی «مرکز اکتشافات هوانوردی» (Aviation Discovery Centre) نیز در ترمینال 2 این فرودگاه قرار گرفته و هزینه‌ای برای ورودی آن دریافت نمی‌کنند. بنابراین فرصت خوبی است تا به صورت رایگان راجع به تاریخ و روند پیشرفت هوانوردی در هنگ کنگ اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

در انتهای این موزه، بخش «اسکای دِک» (SkyDeck) قرار دارد و از طریق آن می‌توانید به نمای 360 درجه‌ای فرودگاه هنگ کنگ و باندهای آن دسترسی داشته باشید. البته برای بازدید از این قسمت باید مبلغ کمی را پرداخت کنید. فودکورت این فرودگاه هم گزینه‌ی خوبی برای چشیدن غذاهای خوشمزه‌ی این شهر است و اگر فکر می‌کنید ذائقه‌تان با این نوع غذاها جور درنمی‌آید، جای نگرانی نیست؛ خوشبختانه چندین فست فود نیز در فرودگاه هنگ کنگ ایجاد کرده‌اند. اگر باز هم وقت اضافه آوردید، در مغازه‌های آن گشت بزنید و برای خودتان سوغاتی بخرید یا از تعداد بی‌شمار فروشگاه‌های لباس آن دیدن کنید که برندهای معروف را نیز می‌توانید میان آن‌ها پیدا کنید.

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک