خانه انیشتین بِرن سوئیس

آشنایی با خانه انیشتین بِرن سوئیس

شرح

خانه انیشتین، اغلب شما آلبرت اينشتين را می شناسید. او کسی بود که تئوری نسبیت را به ما ارائه داد. خدمات او در راستای علم قابل ستایش است. آلبرت اینشتین، یکی از تأثیرگذارترین دانشمندان قرن بیستم بود که میراثی جاودان به نام نظریه‌ی نسبیت و فرمول جرم و انرژی را از خود به‌ جا گذاشت.

یکی از منحصر به فردترین مفاخر و مشاهیر جهان آلبرت انیشتین است که به جرات می توان گفت پدیده ای بود که همه ی جهان را محو خود کرد، خانه انیشتین همچنان در شهر برن سوئیس باقی است و در معرض دید عموم می باشد و با بازدید از آن می توان تا حدودی با ابعاد زندگی این فرد بزرگ آشنا شد و یاد آلبرت انیشتین را زنده کرد.

دیدنی های جالب خانه انیشتین

آلبرت انیشتین در مکان های مختلفی زندگی کرد ، اما خانه ی او در شهر برن همچنان با همان کیفیت گذشته باقی مانده است و در فهرست آثار یونسکو هم ثبت گشته و همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود می کشاند. انیشتین بین سال های 1903 تا 1905 میلادی در شهر برن که چهارمین شهر پر جمعیت سوئیس می باشد زندگی می کرد، این شهر پر است از اماکن دیدنی ناب.

وی در این سال ها با همسرش میلوا ماریک و پسرش هانس  در خانه ای در مرکز برن زندگی می کردند، نام این آپارتمان پیش از این جانکر  بوده است اما امروزه به خانه ی انیشتین شناخته می شود.گردشگران از جای جای جهان به این شهر می آیند تا گوشه ای از زندگی این فیزیکدان ارزشمند را ببینند و تا حدودی با سبک زندگی او آشنا شوند. منزل او آپارتمانی چهار طبقه است و آن ها در طبقه ی دوم این آپارتمان زندگی می کردند.

خانه ی انیشتن پر است از وسایل جور واجور جالب. به طور کلی خانه ی او اصلا مکانی لوکس و گران قیمت نیست بلکه بسیار کوچک و دوست داشتنی می باشد، حتی او در زمان زندگی اش مستاجر این خانه بوده و طبقه ای از این آپارتمان متعلق به او نبوده است، این آپارتمان از لحاظ این که انیشتین 5 مقاله ی مهمش را سال 1905 میلادی یعنی همان زمانی که در این خانه ساکن بوده است نوشته بسیار مهم وارزشمند گردیده است.

بازدید از موزه انیشتین

خانه انیشتین در شهر برن سوئیس در 200 متری برج ساعت معروف برن واقع شده است و کاملا مابین خیابان های کرامگس و مونسترگ در مرکز شهر برن قرار دارد. شما برای بازدید از این خانه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می‌توانید به بازدید از خانه انیشتین بروید، در نظر داشته باشید که آخرین نفری که اجازه ورود به این خانه برایش صادر می‌شود، ساعت 16 و 45 دقیقه است و دیرتر از این ساعت اجازه ورود به کسی داده نمی‌شود، بازدید از خانه انیشتین بدین صورت است که بازدیدکنندگان به گروه‌های 20 نفری تقسیم شده و وارد خانه می‌شوند تا ازدحام جمعیت در هنگام بازدید در آنجا ایجاد نشود.

در حال حاضر این خانه به موزه تبدیل شده است، شاید در ابتدا توقع داشته باشید که آپارتمان کوچک انیشتین پر باشد از وسایل تحقیقاتی و کتاب‌های قطور علمی، اما باید گفت که خانه انیشتین از سال 1977 میلادی تحت نظر و مراقبت انجمن انیشتین بوده و آن‌ها تمامی وسایل تحقیقاتی و علمی او را از خانه‌اش جمع‌آوری کرده و به طبقه ی سوم آپارتمان انتقال دادند و این طبقه را به موزه‌ای که اکنون مشاهده می‌کنید برای علاقمندان به آشنایی با زندگی و تحقیقات علمی او تبدیل شده است. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک