تالار مشاهیر هاکی تورنتو

آشنایی با تالار مشاهیر هاکی تورنتو

شرح

تالار مشاهیر هاکی تورنتو

تالار مشاهیر هاکی تورنتو به تاریخچه هاکی روی یخ و نام آوارن این رشته ورزشی اختصاص دارد. تالار بزرگ Esso و Stanley Cup کانون این تالار بزرگ است. یک موزه و یک تالار مشاهیر است. این موزه که دربردارنده نمایشگاه هایی درباره بازیکنان، تیم ها، پیشینه رکوردهای لیگ ملی هاکی، اشیاء یادبود و جایزه های لیگ ملی از جمله Stanley Cup می باشد، در سال 1943 در Kingston بنیانگذاری شده و سپس در 1958 به تورونتو جابجا شده و در سال 1993 نیز ساختمان تالار به محل کنونی اش در مرکز شهر تورونتو انتقال یافته است. کانادایی‌ ها به ورزش هاکی اهمیت زیادی می‌ دهند و این ورزش در کشور کانادا بسیار محبوب است.

دربرگیرنده پانزده نمایشگاه است که گستره ای نزدیک به پنج هزار و ششصد متر مربع را زیر پوشش دارند. بازدیدگنندگان می توانند از نشان های افتخار، یادنامه ها و اشیاء یادگاری و لباس ها و تجهیزاتی که بازیکنان در بازی های مهم و ویژه شان بر تن داشته اند دیدن کنند. از جمله: تالار بزرگ Esso، که مجموعه ای از تندیس ها و دربردارنده پرتره ها و اطلاعات زندگی درباره اعضاء برگزیده تالار مشاهیر است. در دوره ای از سال که کاپ نمایشی در بیرون از تالار باشد، ماکت آن را جایگزین می کنند.

کمیته نشان افتخار

همه ساله در ماه جون، یک کمیته هجده نفره از بازیکنان، مربی ها و دیگران گرد هم می آیند تا دریافت کنندگان نشان افتخار را از میان بازیکنان، بناگذاران و یا مقامات رسمی هاکی برگزینند. در سال 2010 نیز یک بخش به افتخار بازیکنان زن بنا گذاشته شد. رده بناگذاران دربرگیرنده مربیان، مدیران کل، مفسرها، دارندگان تیم ها و دیگرانی که به گونه ای در ساختار بازی ها نقش دارند می باشد. اعضاء برگزیده در یک جشن سالانه که در ماه نوامبر و در ساختمان تالار نام آوران برگزار می شود رسما معرفی می شوند.

در ادامه این آیین، یک بازی ویژه هم میان تیم های Toronto Maple Leafs و یک تیم بازدید کننده برگزار می شود. از سال 2015، 268 بازیکن (دربرگیرنده 4 بازیکن زن)، 104 نفر از بناگذاران و 16 مقام رسمی، نام آوران برگزیده تالار می باشند. اگر علاقه‌مند به هاکی هستید پیشنهاد می‌کنم در سفر به تورنتو حتما از این موزه ورزشی دیدن کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک