قلعه هوچواسترویتز

آشنایی با قلعه هوچواسترویتز

شرح

قلعه هوچوسترویتز

قلعه هوچوسترویتز قلعه ای در اتریش است که یکی از چشمگیرترین قلعه های قرون وسطایی اتریش در نظر گرفته می شود. در سنگ صخره ای دولومیت به ارتفاع 172 متر در نزدیکی سانت ژرژن آم Längsee ، در شرق شهر Sankt Veit an der Glan در کارینتیا قرار دارد. قلعه هوچوسترویتز یکی از نقاط دیدنی ایالت و یکی از جاذبه های مهم گردشگری است.که در664 متر از سطح دریا در حاشیه دشت تاریخی Zollfeld در شمال مگدالنسبورگ ، در حدود 7 کیلومتری در شرق Sankt Veit واقع شده است. از فاصله تا 30 کیلومتر در یک روز واضح دیده می شود.

تاریخچه قلعه هوچوسترویتز

این مکان در زمان شهرک سازی از زمان برنز ، نخستین بار در یک اثر 860 که توسط لوئیس آلمانی ، پادشاه شرقی فرانسیسا صادر شده ، ذکر شده است ، و با اهدا چندین مورد از خواص وی در دوره پیشین Carantania به مجمع الجزایر سالزبورگ ، اهدا شد. پس از آن “Astarwiza” نامگذاری شد ، که نام آن از اصل اسلاو بود. این یک مالکیت در سالزبورگ بود ، تا اینکه در قرن یازدهم میلادی ، اسقف اعظم گبهارد از سالزبورگ این قلعه را به فرزندان Count Count Siegfried از Sponheim تقدیم کرد تا در ازای پشتیبانی از آنها در جریان مشاجرات سرمایه گذاری ، پشتیبانی کند.

پس از آنکه نوه ی زیگفرید هنری چهارم در سال 1122 به دوک کارینتیا درآمد ، فرمانروایان اسپونهایم توانستند برتری های سالزبورگ را از بین ببرند. بعداً آنها به وزیران خانواده نجیب اوستروویتز ، احتمالاً شاخه ای از سلسله اسپونهایم ، پادشاهی بخشیدند. در سال 1209 ، یکی از هرمان اوستروویتس ، که دفتر وراثت جام حذفی را در دربار دوبله در سانکت ویت برگزار می کرد ،  با دوک برنارد از کارینتیا همراه بود تاجگذاری امپراتور اتو چهارم در روم را انجام داد.

افسانه های قلعه

پاول وتزلاویک یک روانشناسی اتریشی-آمریکایی است که داستان خود را از داستانهای محاصره قلعه هوچوسترویتز توسط سربازان کنتس مارگارت تیرول بیان می کند. طبق افسانه ای که نخستین بار توسط مزدور قرون وسطایی Jakob Unrest و بعداً توسط Jacob Grimm خاطرنشان شد ، مارگارت که با تقلب در خانه اتریشی هابسبورگ از ادعای وراثت خود نسبت به ادعای وراثت خود به کارینتیا در اثر مرگ پدرش در سال 1335 ، تقلب کرده بود. نیروهای وی فریب خوردند و هنگامی که پادگان هوچوسترویت آخرین گاو خود را ذبح کرد ، آن را با ذرت پر کرد و آنرا پرتوی دیوار انداخت ، وانمود کرد که هنوز هم مقررات زیادی در انبار دارد که می تواند از آنها به عنوان پرتابه استفاده شود. داستان یک موضوع مشترک در منطقه آلپ شرقی است و در شخصیت های مختلف با تغییرات مختلف شناخته می شود.

نوسازی قلعه هوچوسترویتز

در قرن پانزدهم ، آخرین جام تحمل کارینتیان ، گئورگ از اوسترویتز در یک تهاجم ترکیه اسیر شد و در سال 1476 در زندان بدون ترک فرزندان درگذشت. هانس ، حامل جام اوسترویتز آخرین بازمانده خانواده بود. وی بدهکاری قابل توجهی به امپراتور داشت و برای پرداخت بدهی خود مجبور شد از اعمال قلعه دست بکشد. بنابراین پس از چهار قرن ، در تاریخ 30 مه 1478 ، مالکیت قلعه به فردریک امپراتور هابسبورگ بازگشت. در طول 30 سال آینده ، قلعه هوچوسترویتز به دلیل فعالیت های بیشمار ترکیه آسیب دید. در 5 اکتبر 1509 ، امپراطور ماکسیمیلیان اول قلعه را به عنوان تعهد به ماتیوس لانگ فون ولزبورگ ، سپس اسقف گورک تحویل داد. اسقف لنگ یک پروژه نوسازی اساسی را برای قلعه آسیب دیده به عهده گرفت

در حدود سال 1541 ، فردیناند اول پادشاه آلمانی هابسبورگ هوچوسترویت را به کریستوف خاونولر فرماندار کارینتی واگذار کرد. در سال 1571 ، بارون جورج خاوولر ارگ را با خرید به دست آورد. وی با مقابله با تهدیدهای تهاجمی ترکیه به منطقه ، ساخت یک زره پوش و 14 دروازه بین سالهای 1570 تا 1586 غنی سازی کرد. چنین استحکام عظیم در ساخت ارگ بی نظیر است. از آنجا که از 14 دروازه ، هر کدام مجهز به روشهای خائنانه مختلف برای پاسداری از مسیر هستند ، افسانه محلی معتقد است که قلعه هرگز فتح نشده است و هیچکدام از حملات نتوانسته از دروازه چهارم فراتر رود.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: اتریش
شهر: شهر وین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک