آرامگاه هوشی مین هانوی

آشنایی با آرامگاه هوشی مین هانوی

شرح

آرامگاه هوشی مین هانوی

هانوی پایتخت شهر توریستی ویتنام است که یکی از بهترین گزینه ها برای سفر در بین گردشگران حرفه ای انتخاب شده است. شهر هانوی به شهر 18 دریاچه معروف است، دریاچه هایی که هرکدام برای خود می توانند یک سایت گردشگری در ویتنام به شمار بیایند. علاوه بر دریاچه موزه های بسیاری هم در این شهر وجود دارد که هر کدام نمایان گر تاریخ و سرگذشت این شهر ویتنامی هستند. هزینه ها در شهر هانوی بسیار پایین است و با توجه به استاندارهایی که در این شهر رعایت می شود به عنوان یکی از جذاب ترین مقاصد برای غربی ها به شمار می رود. آرامگاه هوشی مین ، آرامگاه باشکوه و بزرگی واقع در میدان بادین است و در مجاورت «کاخ ریاست‌جمهوری هانوی» قرار دارد.

هوشی‌مین، کمونیستی انقلابی و نخست‌ وزیر و رئیس‌جمهور ویتنام شمالی بود و می‌خواست تا جسدش بعد از مرگ سوزانده شود و احتمالاً چندان راضی نخواهد بود که از آرامگاهی بزرگ سر درآورده است. به هرحال، تقاضای مردم بر خواست هوشی‌مین پیروز شد و آرامگاه او را در سال 1975 میلادی بر روی عموم باز گذاشتند. جسد هوشی‌مین داخل آرامگاه و زیرِ قفسه‌ای شیشه‌ای قرار گرفته و بازدیدکنندگان می‌توانند از ساعت 9 صبح تا 12 شب از آن دیدن کنند. البته عکاسی در این بخش ممنوع است و نباید لباس‌های کوتاه بپوشید و سکوت را هم در این مکان باید رعایت کنید.

ویژگی های دیدنی و منحصر به فرد این بنا

هوشی مین کمونیستی انقلابی و نخست وزیر و رئیس جمهور ویتنام شمالی بود که تأثیری ابدی و نقشی پاک نشدنی را در صفحه ی تاریخ کشور ویتنام از خود به جای گذاشت ، تا حدی که در هانوی از او به عنوان بزرگ ترین رهبر این کشور یاد می کنند. مردمان بومی به او نام مستعار “عمو هو”  را داده بودند و اکنون پیکر او در قابی شیشه ای در منطقه ی با دینه شهر هانوی آرام گرفته است. این مکان چیزی بیشتر از یک جاذبه ی توریستی است و در واقع بخشی از تاریخ زنده ی این کشور است.

زمانی به این موضوع پی می برید که در فضای معنوی این آرامگاه قرار می گیرید و تأثیر این فضا را حتی بعد از ترک آنجا هم حس می کنید. ساخت این آرامگاه در سال 1973 آغاز شد و در ساخت آن از آرامگاه لنین در روسیه الهام گرفته شده است. بنای گرانیتی این آرامگاه برای مردم بومی اهمیت و معنای بسیاری داشت، چرا که به آنها این اطمینان را می داد که رهبر محبوبشان “برای همیشه زنده است”.فراموش نکنید که لباس پوشیدن در این مکان طبق کدهای اخلاقی و احترامی خاصی است و پوشیدن دامن، پیراهن و لباس های آستین کوتاه در اینجا مجاز نیست. هم چنین بردن دوربین هم به اینجا ممنوع است.

اینجا می‌توانید از موزه هوشی مین که مجموعه‌ای از وسایل شخصی، یادگاری‌های او و اطلاعاتی از تاریخ ویتنام را گردآوری کرده است، دیدن کنید. کشور ویتنام جذابیت‌ها و دیدنی‌های بسیاری دارد که اکثر سلیقه‌ها را راضی نگه می‌دارد. در تور ویتنام از دریاچه هوان کیم، محله قدیمی هانوی، کاخ استقلال، اداره پست سایگون و کلیسای نوتردام سایگون دیدن کنید و با تاریخ و فرهنگ این کشور بیشتر آشنا شوید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک