تاریخ ترکیه

تاریخ ترکیه در این محوطه است

شرح

تاریخ ترکیه در این محوطه است، محوطه‌های که خیلی مورد توجه گردشگران قرار دارند. 28 سایت باستان شناسی در ترکیه وجود دارد. که وجود تمدن‌های اولیه بشردر جهان را بنمایش میکشد. که از میان سایت‌های باستان شناسی ترکیه به چند مورد از مهم‌ترین آن اشاره میشود.

ترکیه در غرب آسیا و بخشی از این کشور در جنوب شرقی اروپا واقع گردیده است. ترکیه با تاریخ پر فراز و نشیب بوده است. دوره حکومت های مختلف در خود قرار داده است. همه ساله گردشگران زیادی از استانبول به دلیل آثار باستانی دیدن میکنند. جاذبه های تاریخی بسیاری که در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

تاریخ ترکیه

آنی منطقه باستان شناسی ترکیه

آنی نام شهری باستانی در بین مرز ارمنستان و ترکیه قرار گرفته است. قدمت این مناطق باستانی و کلیساها به سال ۹۶۱ میلادی میرسد. سال ۲۰۱۶ این دره ای عمیق به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

تروی سایت باستان شناسی

بقایای شهر تاریخی تروی به عنوان یک جاذبه تاریخی ترکیه مورد بازدید قرار می گیرد. این سایت باستان شناسی از پنج دژ دفاعی، دیوار دفاعی این محوطه با ارزش تاریخی، فرهنگی و باستانی از سال ۱۹۹۸ در لیست فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است اطراف ارگ، یازده دروازه، یک سطح شیبدار سنگ هموار تشکیل شده است.

کوه نمرود ترکیه

کوه نمرود بنای تاریخی بزرگ در منطقه ی با تندیس‌ بسیار عظیمی میباشد. مجسمه های که ارتفاع برخی از آنها به ۹ متر هم می رسد. این جاذبه در سال ۱۹۸۷ در لیست فهرست میراث جهانی یونسکو ترکیه ثبت گردیده است.

کوه نمرود ترکیه

بزرگ‌ترین کشف آثار باستانیی نی کاپی

یکی از بزرگ‌ترین حفاری‌های باستان شناسی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ در جهان در شهر استانبول کشف شده است. حفاری‌ این محوطه در منطقه ینی کاپی بیش از ۳۵ هزار از اشیاء  و ۳۶ کشتی متعلق به قرون 7 تا 11 منجر شده. بقایای ینی کاپی در زمان ساخت متروی مارمارای در سال ۲۰۰۴ است.

شهر افسوس

از دیگر جاذبه تاریخی ترکیه شهر افسوس است. شهر افسوس پایتخت پادشاهی آرزاوا بوده است. و قدمت تاریخی این شهر۱۵۰۰ قبل از میلاد مسیح میباشد . و این شهر باستانی سال ۲۰۱۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

بیشترین بقایای باقی مانده از شهر افسوس آثار تاریخی یونانی ها است. معبد آرتمیس یکی از عجایب هفتگانه در این شهر وجود دارد. میتوان به قسمتی از این جاذبه قصر سلطنتی، تئاتر بزرگ و موزه باستان شناسی اشاره کرد.

شهر افسوس

گوبکلی تپه

عبادتگاهی نئولیتیک یکی از قدیمی‌ترین سازه‌های مذهبی ساخت بشرمیباشد. این سازه باستانی با نقوش انتزاعی و نقش برجسته‌هایی حیوانات مزین شده‌ است. ستون‌های سنگی آن که در بالای کوه استوار می درخشد .تاریخ ترکیه در این محوطه است.

دیدیما

دوره هلنی ها معروف‌ترین معبد‌ه بنام دیدیما بجا مانده است. که با یک مسیر ۱۷ کیلومتری مقدس به میلتوس پیوند می‌خورد. در دوران باستان شهرت این معبد به سومین معبد بزرگ دوران میرسید.

تاریخ ترکیه

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط