مرکز تاریخی ماکائو

آشنایی با مرکز تاریخی ماکا

شرح

مرکز تاریخی ماکائو

مرکز تاریخی ماکائو قسمت تاریخی از ماکائو مستعمره سابق پرتغال مجموعه‌ای بیش از بیست محل است که هم‌زیستی فرهنگ چینی و پرتغالی را نشان می‌دهد که شامل کلیساها و معابد است و معماری خاص و ویژه ی خود را دارد. مرکز تاریخی ماکائو در سال ۲۰۰۵ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

ماکائو شهری بندری در چین است که محبوبیت فراوانی در میان گردشگران جهان دارد، این شهر بافتی شبیه شهرهای غربی پیدا کرده است، با این حال بخشهایی از این شهر تاریخ این منطقه را حفظ کرده است و برای توریستهایی که به این منطقه سفر می‌کنند جذابیت خاصی یافته است.

تاریخچه

از اواسط قرن شانزده مرکز تاریخی ماکائو  مستعمره پرتغال بود و تحت نظر دولت پرتغال اداره می شد تا اینکه در سال 1999 دوباره به خاک چین پیوست. ساکنان ماکائو را ماهیگیران و تجار دریانورد تشکیل می دادند که این روستای ماهی گیری را بوجود آوردند. بازرگانان پرتغالی که در مسیر تجارت خود به این بندر آمده و در آن استراحت میکردند باعث رونق بسیار این بندر شدند. هجوم جمعیت در سال 1949 پناهجویان چینی بسیاری را برای این شهر به ارمغان آورد و بالاخره پرتغالی ها این شهر را به قلمروی چینی ها پس دادند.

در سال 2005 در مرکز تاریخی این شهر حدود 25 ساختمان تاریخی که طراحی آن ها تحت تاثیر فرهنگ پرتغالی و چینی است در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفتند. بازدیدکنندگان مرکز تاریخی ماکائو نمونه هایی از اولین ساختمان های غربی در آسیا را می توانند در این شهر ببینند، در این ساختمان ها سبک و شیوه هنر غربی با مشخصه های فرهنگ چینی در هم آمیخته و ساختمان هایی متفاوت و زیبا را بوجود آورده است.

جاذبه های دیدنی

قلعه گیا در این شهر شامل یک قلعه، کلیسای کوچک و قبرستان است که در حدود سال های 1622 تا 1638 ساخته شد و فانوس دریایی آن قدیمی ترین فانوس دریایی جنوب چین است.از دیگر مکان‌های تاریخی این شهر کلیساهای آن می باشد که معروف ترین آن خرابه های کلیسای سنت پل است. عبادتگاه آ-ما هم در میدان بارا واقع شده و سهم زیادی در محبوبیت شهر ماکائو دارد. آمفی تئاتر دن پدرو اولین تئاتر غربی در چین است که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است .

سرباز خانه موریش هم از ساختمان های تاریخی این شهر است که در سال 1874 توسط معماری ایتالیایی به سبک نئوکلاسیک ساخته شد و در سال 1905 به مقر بندر ماکائو تبدیل شد. مرکز تاریخی ماکائو شامل میدان ها، کتابخانه، کلیساها و خانه های تاریخی است.

واقعیاتی درباره بندر ماکائو

  • بعضی از کلیساها و دیوارهای شهر قدیمی در سده 1500 ساخته شده است؛ کلیسای سنت دومینیک در سال 1587 و دیوارها در سال 1569 .
  • فانوس دریایی قلعه گیا در سال 1885 ساخته شد و طول آن 91 متر است.
  • آمفی تئاتر دم پدرو در سال 1860 برای بزرگداشت پادشاه پیتر پرتغالی ساخته شد.

موقعیت هتل

کشور: چین

دیدنی‌های نزدیک