جاذبه های پنهان در آنتالیا

جاذبه های پنهان در آنتالیا

شرح

مناظر فوق العاده آنتالیا

مجموعه ایی از شهرهای مهم ترکیه بطور جاذبه های پنهان در آنتالیا قرار گرفته ، و طرفداران زیاد ایرانی در پی گشت و گذار مقاصد توریستی میروند . آنتالیا بخاطر مردمان مهمان نوازی که دارند پر جمعیت ترین کشور ترکیه است . سفر به این شهر تاریخی برای هر جور سلیقه ایی جاهای تفریحی و سرگرمی دارد . از محله های قدیمی و موزه های ترکیه بگیر تا رستوران و سواحل آنتالیا میتوان نهایت لذت را برد . شهر ترکیه یکی از بنادر واکوسیستم طبیعی دارای رشته کوه های توروس و مناظری زیبا در بخش از طبیعت های آنجا نهفته است . در ادامه این مقاله با ایلیاگشت همراه باشید .

مناظر فوق العاده آنتالیا

مناره ای که سمبل شهر آنتالیاست

یکی از جاذبه های پنهان در آنتالیا در شهرغرب که در سال 1230 به توسط سلطان سلجوقی کلیسایی وجود داشت که بعد از تخریب به مناره مسجد اعظم تبدیل شد . هر کشوری برای خود دارای فرهنگ و نشانه های از اصالت خود را بازگو میکند ، و این یکی از علائم و نمادی از تمدن اسلامی خود را جلوه میدهد . در وحله اول وقتی نگاهی به مناره می اندازیم یادگاری چشم نواز و میتوان آن را سمبل شهر قبول کرد . شکل ظاهری آن و اجرهای سرخ با چین هایی فیروزه ای استفاده شده .

مناره سمبل شهر آنتالیا

بندر قدیمی

زمانی که برای تفریح و گردش به بندر قدیمی Old Harbor بروید تایمی زیادی برای وقت گذاری وجود دارد . فضای خیلی آرام و دلنشینی را میتوان ساعت ها در یکی از کافه های آنجا گذراند و از تماشای غروب آفتاب نهایت لذت را برد . طی تجارت های که انجام شده قسمتی از ثروتمند ترین شهر آنتالیا محسوب میشود و از فعالیت های که برای سرگرمی وجود دارد شامل : کافه گردی ، بوتیک های لباس و از تجربه قایق سواری فوق العاده که نمیتوان امتحانش نکرد .

بندر قدیمی آنتالیا

آبشار دودن

یکی از آبشارهای بی نظیر و معروف که در آتالیا است و مردم برای پیکنیک از آنجا مورد استقبال قرار میدهند ابشار دودن نام دارد . ارتفاع آن 15 متر است و نمای پشت آن یک غارطبیعی پنهان شده . در راستای متعددی ابشار بین راه جریان ( رود دودن ) که از کوه توروس عبور میکند و به دریای مدیترانه راه پیدا میکند .

آبشار دودن آنتالیا

آسپندوس

علاقمندان به مکان های تاریخی و مقصدهای گردشگری آنتالیا حتما سر بزنید ، این آمفی تاتر شهر باستانی ( آسپندوس ) نام دارد که 15،000 نفر ظرفیت جا میشوند . پس از مدتها بازسازی کامل شده و هچنان قابل استفاده میباشد . همچنین توانسته مقام اول را از ان خود کند .

آسپندوس اسپانیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط