پارک ملی جهنم گیت در نایروبی

پارک ملی جهنم گیت در نایروبی

شرح

معرفی پارک ملی جهنم گیت در نایروبی

پارک ملی جهنم گیت در جنوب دریاچه نایواشا در کنیا واقع در شمال غربی نایروبی واقع شده است. پارک ملی جهنم گیت در میان صخره ها بنا شده است. زمانی که شاخه ای از یک دریاچه پیش از تاریخ بود که انسان های اولیه را در دره ریفت تغذیه می کرد. در سال 1984 تاسیس شد. یک پارک ملی کوچک ، به دلیل طیف گسترده ای از حیوانات وحشی و مناظر آن شناخته شده است. این شامل ستون های برج فیشر و برج مرکزی و تاج گور Hell است. پارک ملی همچنین در سه ایستگاه زمین گرمایی در Olkaria قرار دارد.

این پارک مجهز به سه اردوگاه اصلی است و شامل یک مرکز فرهنگی ماسایی می باشد ، و در مورد فرهنگ و سنن قبیله ماسایی آموزش می دهد.در اوایل دهه 1900 ، کوه لانگونوت فوران کرد و خاکستر را هنوز هم می توان در اطراف دروازه جهنم احساس کرد. این پارک در سال 1984 رسماً تاسیس شد.

مساحت پارک ملی جهنم گیت در نایروبی

پارک ملی جهنم گیت مساحت 68.25 کیلومتر مربع مساحت دارد ، که مطابق با استانداردهای آفریقایی نسبتاً کم است. این پارک در ارتفاع 1900 متری از سطح دریا قرار دارد. این پارک در فاصله 14 کیلومتری پس از جابجایی از بزرگراه قدیمی نایروبی – نایواشا قرار گرفته است و دارای آب و هوای گرم و خشک است. Olkaria و Hobley ، دو آتشفشان در حال انقراض واقع در پارک ، و همچنین اشکال ابسیدین از گدازه های مذاب سرد دیده می شوند.

در درون دروازه جهنم ، دره جهنم گیت ، با صخره های قرمز پوشیده شده است که شامل دو شاخه آتشفشانی است: برج فیشر و برج مرکزی. خارج از برج مرکزی یک تنگه کوچکتر است که به سمت جنوب امتداد می یابد ، با مسیری که به چشمه های آب گرم منتهی می شود که دارای سنگ هایی به اندازه کافی گرم برای ایجاد سوختگی و آب گوگرد هستند.

حیات وحش پارک جهنم گیت

تعداد زیادی از حیوانات وحشی در پارک ملی وجود دارد ، هرچند تعداد بسیار کمی از این تعداد هستند. نمونه هایی از حیات وحش کمی دیده شده شامل شیر ، پلنگ و یوزپلنگ است. با این حال ، این پارک از لحاظ تاریخی یک خانه مهم برای کرکسهای نادر لامپیکر بوده است. در این پارک بیش از 103 گونه پرنده وجود دارد ، از جمله کرکسها ، عقابهای Verreaux ، وزوز اوگور و تندخوها، گاومیشهای آفریقایی ، گورخرها ، الاند ، تركیبات ، غزال تامسون ، كفتار و بابون نیز رایج است.

این پارک به دلیل نزدیکی با نایروبی محبوب است و در مقایسه با سایر پارک های ملی هزینه های پارک را کاهش داده است. پیاده روی ، دوچرخه سواری ، موتورسواری و حتی کمپینگ در داخل پارک تشویق می شود. پارک مجهز به سه کمپینگ اصلی است ، کمپینگ در پارک امن است حتی اگر بین شما و حیوانات وحشی هیچ اسلحه یا شمشیربازی وجود ندارد. همچنین چندین دریاچه در اطراف دریاچه نایواشا وجود دارد که در بین گردشگران به دلیل داشتن آب های تفریحی ، تماشای پرندگان و بازی ها در قایق ها و پیاده روی های خصوصی در جزیره هلال ، دریاچه کراتر و کوهستان محبوب است.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک