جاذبه های گردشگری هایدلبرگ

جاذبه های گردشگری هایدلبرگ

شرح

معرفی شهر هایدلبرگ

جاذبه های گردشگری هایدلبرگ، زیبایی امروزه این شهر را دوچندان نموده است. هایدلبرگ شهری که  در دره رود نکار واقع شده است. شهری که جنگ جهانی دوم را پشت سر گذاشت ولیکن کمترین آسیب‌ منطقه را دیده است. شهر هایدلبرگ گستره از فعالیت‌های وسیع فرهنگی با پنهان نمودن جاذبه‌ها در خود گردشگران زیادی را به خود جذب نموده است و معروف ترین و محبوب ترین مقصد های گردشگری در آلمان می باشد.

خانه های جذاب هایدلبرگ و ساختمان های زیبای که به سبک باروک، و خیابان های باریک این شهر قدیمی آلمان در طی جنگ جهانی دوم از صدمات کمتری در امان مانندند . متفقین شهرهای بزرگتر آلمان را طی بمباران های مکرر از بینبردند ولیکن هایدلبرگ و همچنین قلعه معروف آن جان سالم بدر بردند.

معرفی شهر هایدلبرگ

جاذبه های گردشگری هایدلبرگ

 در میان جاذبه‌های هایدِلبرگ پل‌های دیدنی، خیابان‌ها و میدان‌های سنگفرش شده، با موزه‌هایی دیدنی، قلعه‌های تاریخی مواجه خواهید شد. بازدید از باغ وحش در این شهر زیبا را فراموش نکنید.

جاذبه های گردشگری هایدلبرگ

قلعه هایدلبرگ

یکی از معروف‌ترین مناظر مهم شهر در ارتفاع ۸۰ متری این قلعه به حساب می‌آید. این قلعه مناظری حیرت انگیز با بالا رفتن از پله‌هایی که در دل انبوه سر سبز یا خطوط ریلی کوهستانی را برای بازدیدکنندگان خودفراهم نموده است.

قلعه هایدلبرگ

خیابان هاوپت اشتراوسه

در این منطقه که برای پیاده رو خیابان مرکزی هایدلبرگ، ازمابین میدان مرکزی تا کناره های رودخانه امتداد دارد اختصاص داده شده. مملو از رستوران ها، کافه‌تریا، مغازه های زیادی میباشد. در این مسیر اصلی خیابان شلوغ و طولانی چندین ساعت زمانتان را سپری خواهد کرد.

خیابان هاوپت اشتراوسه

تینگشتاته

تینگشتاته یکی دیگر از جاذبه های گردشگری هایدلبرگ است. این صخره‌ درست روبه‌روی قلعه هایدلبرگ، مکانی که نمایشگاهی زیادی و برنامه فرهنگی برگزار می‌شود. یکی از مهم‌ترین نقاط فرهنگی به شمار می‌رود.

تینگشتاته

 پل کارل تئودور

 این پل که در سال ۱۷۸۸ ساخته شد، بنام (پل قدیمی ) در سرتاسر جهان شناخته شده است. پل کارل تئودور در میان رودخانه نکار واقع شده که دو قسمت شهر هایدلبرگ را به هم متصل کرده است. بازدیدکنندگان با مناظر شگفت انگیز و نفس گیر رودخانه و شهر مواجه خواهند شد. تندیس‌های جالب در این پل از جاذبه‌های دیگر آن هستند.

 پل کارل تئودور

باغ وحش هایدلبرگ

از دیگر جاذبه های گردشگری هایدلبرگ باغ وحش هایدلبرگ است. باغ وحش هایدلبرگ از قدیمی‌ و بزرگ‌ترین باغ‌ وحش های آلمان به شمار می‌ رود. این باغ وحش با بیشتر از ۱۰۰۰ حیوان، از ۲۵۰ گونه مختلف و گونه‌های در خطر اروپایی را به نمایش گذاشته است. و از بخش‌های سرگرم کننده‌ وجذاب‌ هایدلبرگ، این باغ وحش محسوب میشود.

باغ وحش هایدلبرگ

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک