ارگ هانوی

ارگ هانوی

شرح

آشنایی با ارگ هانوی

هانوی ، پایتخت ویتنام، در شمال این کشور قرار دارد و یکی از توریست پرورترین نقاط آن می باشد. این شهر معماری فرانسوی بازمانده از استعمار ویتنام توسط فرانسوی ها را به تصویر می کشد و تنوع غذایی گسترده و تاریخی طولانی دارد. ارگ هانوی که به قلعه ی امپراتوری تانگ لانگ هم شناخته می شود، قطعه ای به جا مانده از تاریخ کشور ویتنام و مکانی است که در سال 2010 به ثبت سازمان میراث جهانی یونسکو رسید.

ارگ هانوی اهمیت تاریخی و فرهنگی کشور ویتنام را یادآور می شود. بسیاری از آثار باستانی و آیتم هایی که قدمتشان به فواصل قرن های 6 تا 20 باز می گشت، در سال 2004 حفاری شدند که در میان آنها فوندانسیون اولیه ی کاخ های باستانی، جاده های قدیمی، دریاچه ها و چشمه ها وجود داشت.

اکتشافات ارگ هانوی

در رأس همه ی این اکتشافات، باستان شناسان به سکه های برنزی، سرامیک های، ظروف سفالی چینی و دیگر کشورهای آسیایی برخوردند.بازدیدکنندگان برای دیدن این آیتم های حفاری شده باید به اتاق نمایش مراجعه کنند. این مکان باستانی به مدت 13 قرن متمادی مرکز سیاسی کشور ویتنام و هم چنین به مدت 8 سال پایتخت این کشور بود. جاذبه ی اصلی این بنا برج پرچم هانوی است که یک دژ سنگی 40 متری و بازسازی شده می باشد و آخرین طبقه ی آن به مرکز شهر هانوی و میدان با دینه اشراف دارد.

خاندان لی در سال 1010، ساختمان ارگ را برای اولین بار بنا کرد و بعدها ارگ تانگ لونگ توسط خاندان‌های دیگری بسط و توسعه یافت. کاخ‌های سلطنتی و ساختمان‌های فرعی دیگر ارگ، در اواخر قرن 19 میلادی به شدت آسیب دیدند و بقایای ارگ امروزه شامل دروازه دوان مون و برج پرچم می‌شود. همچنین تونل‌ D67 از دیدنی‌های ارگ سلطنتی تانگ لونگ به شمار می‌ر‌ود. تونل D67 در نیمه دوم قرن بیست، و هنگام جنگ برای تخلیه اضطراری مقر فرماندهی که در ارگ مستقر بود، ساخته شد.

موزه ارگ هانوی

در بازدید از ارگ هانوی، می توانید از موزه ارگ نیز دیدن کنید. «ارگ هانوی» مساحتی حدود 18 هکتار را در برمی‌گیرد. این قلعه در زمان قدیم، وسعت بیشتری داشت و 3 دژ را شامل می‌شد که امپراتور لی تای تو (Ly Thai To) آن‌ها را در سال 1011 میلادی ساخته بود. استعمارگران فرانسوی در سال 1800 تصمیم گرفتند تا بیشتر بخش‌های این قلعه را خراب کرده و فضای کافی برای تشکیلات خود باز کنند.

امروزه چیزی که از آن ساختمان بزرگ باقی مانده، مقر وزارت دفاع به حساب می‌آید و دولت، چندین بخش تاریخی آن را بر روی عموم باز گذاشته است. می‌توانید از «دیوار ممنوعه‌ی شهر» و 8 دروازه‌ی باقی مانده از آن دوران دیدن کنید که در بیرون از این ساختمان قرار گرفته‌اند و بعد از پرداخت ورودی آن، بازدید خود را به سمت «برج پرچم» و کاخ کین تیِن ادامه دهید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک