باغ معلق سئول

باغ معلق سئول

شرح

پایتخت کره جنوبی یک شهر باستانی با طبیعتی زیبا و کوهستانی است که مثل دیگر شهرهای شرق آسیا از قبیل توکیو و شانگهای در جنگ جهانی ویران شد. اما فرایند بازسازی و رشد اقتصادی را پیش گرفت. جمعیت آن حدود 10 میلیون نفر شده و تراکم جمعیت آن تقریبا دو برابر نیویورک است. این شهر در حال حاضر به یک شهر تجاری تبدیل شده و ساختمانهای تجاری و اداری معمولا بر ظرافت معماری و شهری ترجیح داده شده اند.ساخت باغ معلق سئول بر روی پل یکی از بزرگراه های متروکه شهر سئول، از موفق ترین تجربه های شهردار پایتخت کره جنوبی است.

تجربه ای که شهردار لندن موفق به اتمام آن نشد. این پل در دهه 1970 برای اتصال قدیمی ترین بازار این شهر به بخش های شرقی شهر ساخته شده بود اما بعد از مدتی سرنوشتش کاملا تغییر کرد. شهردار سئول در یک پروژه بلند پروازانه قصد دارد که یک باغ بر روی یک پل احداث کند.

طراحی باغ معلق سئول

در پروژه باغ معلق سئول از یک طراح مشهور استفاده شده و تصاویری اغوا کننده از آن منتشر شده است. این پدیده می تواند حتی مانند برج ایفل(در زمان احداث)، یک  طرح کم نظیر باشد. این طرح در واقع بازسازی یک پل هوایی بدون استفاده روی یک بزرگراه است. باغ معلق سئول با  هدف بازسازی و اتصال مکان های نزدیک به ایستگاه راه آهن اصلی که توسط جاده ها و خطوط راه آهن به صورت بخشهای تکه تکه شده درآمده، ایجاد شده است.

باغ معلق به صورت 24 ساعته برای عموم باز خواهد بود. این پروژه در واقع بازسازی ساختار موجود – یک پل هوایی بدون استفاده روی  یک بزرگراه – است. این پروژه با اهداف و ایده های  شهری برای کاستن از میزان تراکم جمعیت یک کلان شهر ایجاد شده تا کمی از نگرانی کمبود فضای عمومی و فضای پیاده روی بکاهد و با ایجاد یک پیاده راه  زیبا، حسن همجواری و لذت بردن از طبیعت را برای شهروندان در محل زندگی آنها فراهم کند.

هدف از طراحی باغ معلق سئول

پروژه باغ معلق سئول در واقع نماد و ابزاری برای تغییر رفتار شهروندان از ماشین سواری به پیاده روی است. در این پل، سازه های بتنی اصلی تقویت شده و آسانسور، پله ها و پله برقی به آن اضافه شده که لازمه تبدیل این روزگذر قدیمی به یک پیاده راه است. این پل به منظور بالا بردن ارزش تجاری به ساختمان های تجاری مجاور و  رستورانها، فضاهای نمایشی و  بازار  متصل شده است.

روی این پل و در اطراف آن قرار است  24000 گیاه از تمام گونه های بومی کره ای کاشته شوند. شهردار سئول قصد دارد با “ماشین آلات مه ساز” و سایه این گیاهان  در تابستان های گرم، خنکی را برای شهروندان به ارمغان بیاورد.

چشم انداز این باغ با توجه به فصل های مختلف سال تغییر می کند در بهار در آن شکوفه های گیلاس را می بینید و در زمستان درختان همیشه سبز منظره پارک را همچنان سرسبز نگه می دارند. بر روی این پل زیبا می توانید پیاده روی ای لذت بخش داشته باشید و گیاهانی را ببینید که شاید تاکنون هیچ کدام آن ها را ندیده باشید.  این گیاهان سرسبز فضایی باطراوت را در این محل به وجود آورده اند و گردشگران را تشویق می کنند که به جای استفاده از ماشین مدتی را پیاده راه بروند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک