آبشار هفت چشمه چالوس

آبشار هفت چشمه چالوس ( Chalous Haftcheshmeh Waterfall)

شرح

آبشار هفت چشمه چالوس در موقعیت جغرافیایی E510441 N355600 در استان البرز واقع است. آبشار هفت چشمه در کیلومتر ۱۷ جاده کرج  چالوس و در نزدیکی روستای ارنگه واقع شده و یکی از جذابیتهای گردشگری منطقه به شمار می آید.

مسیر دسترسی به آبشار هفت چشمه چالوس 

این آبشار در بالا دست رودخانه خروشان ارنگه جاده چالوس واقع شده است. مسیر دسترسی به آبشار از کنار رودخانه میگذرد و در بعضی قسمت ها بسیار تنگ و باریک می گردد که لازم است از میان شکاف سنگ ها و صخره ها عبور کرد که  در فصول بارش مناسب نیست.

رزرو بهترین هتل های ارمنستان با ایلیا گشت

ارتفاع آبشار در حدود 7 متر است. در مسیر آبشارهای کوچکی  وجود دارند که از ارتفاع 5 متری به پایین می ریزند که به هفت چشمه معروفند. در مسیر حرکت به سمت آبشار ها از میان دره ای بسیار دیدنی و با صفا باید گذشت و درخت بید قالب بر درختان منطقه می باشد. همین طور بوته ها و درختچه های بسیاری در حاشیه ی رودخانه وجود دارند. در ادامه این مسیر  و بعد از آبشار هفت چشمه دره تنگ می شود و به حالت صخره ای تغییر می کند و به آبشار  وحشی و بسیار دیدنی آدران منتهی می گردد.

 زمان مناسب برای سفر به آبشار هفت چشمه چالوس 

بهترین فصل برای سفر به این آبشار فصل تابستان است. چراکه مسیر کوهستانی و گاها صعب العبور شما را با موانعی مواجه خواهد کرد. اما با در دست داشتن تجهیزات سفر می توانید به راحتی به آبشار رسیده و از فضای فوق العاده ی آن دیدن کنید. در طول مسیر آبشار می توانید از غارهای طبیعی فوق العاده ای که در ناحیه وجود دارد دیدن کنید. اگر چه تنها نمایی از این غارها را مشاهده می کنید و می توانید سوژه ای عالی برای عکاسی در دست داشته باشید.

وجود پوشش گیاهی فوق العاده در طول مسیر از دیگر جذابیت هایی است که در طول تورطبیعت گردی خود با آن مواجه خواهید شد. به خاطر داشته باشید که سفر به این ناحیه تنها در صورت همراه شدن با توریک روزه و یا تورطبیعت گردی به شما توصیه می شود. چراکه ممکن است با مشکلاتی در طول تورمسافرتی مواجه شوید که رفع آنها به تنهایی برای شما مقدور نباشد.

این آبشار فوق العاده و همچنین آبشارهای هم جوار که ارتفاعی کمتر دارند محدوده ای فوق العاده زیبا را به وجود آورده اند به خصوص در فصل تابستان با طبیعتی منحصر به فرد در منطقه روبه رو می شوید و می توانید لذتی صد چندان از تورمسافرتی خود ببرید.

خرید پکیج تور ارمنستان

موقعیت هتل

کشور: ایران | Iran
شهر: شهر کرج

دیدنی‌های نزدیک