کاخ گیونگ بوک گانگ سئول

کاخ گیونگ بوک گانگ سئول

شرح

تاریخچه کاخ گیونگ بوک گانگ سئول

کاخ گیونگ بوک گانگ سئول یا کاخ شمالی بزرگ‌ترین کاخ، یکی از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری سئول در کشور کره جنوبی و یادآور شکوه خیره کننده سلسله چوسان است.نام این قصر به دلیل قرار گرفتن آن در مکانی مقدس بین دو کوه، «کاخ تقدیس شده توسط خدایان» معنی می‌دهد و به خاطر موقعیت جغرافیایی نیز اغلب به آن کاخ شمالی می‌گویند.

کاخ مذکور به عنوان اقامتگاه پادشاهان چوسان و محل جلوس دولت مورد استفاده قرار گرفته و در دوران اوج خود بیش از ۳۰۰ ساختمان و ۳,۰۰۰ خدمه داشت.این پادشاهی عالی در حد فاصل بین سال ۱۳۹۲ تا ۱۸۹۷ بر سر کار بود و کاخ نیز در اوایل سال ۱۳۹۵ توسط شاه «تائه ئو» (Taejo) ساخته شد. از میان پنج کاخ بزرگ ساخته شده در سئول در دوران چوسان، قصر گیونگ بوک گانگ از همه بزرگ‌تر است.در بدو ورود به کاخ شاید حس کنید به گذشته سفر کرده‌اید زیرا با نگهبانانی با لباس دوران چوسان روبه‌رو می‌شوید که مراسم تعویض گارد را اجرا می‌کنند.

موزه ملی کاخ گیونگ بوک گانگ

در کنار گشت و گذار در زمین‌ها و عبور از دروازه‌ها، آلاچیق‌ها و سایر سازه‌های بازسازی شده، می‌توانید از موزه ملی و موزه کاخ ملی نیز دیدن کنید. با هزاران دست سازه و توصیف‌های عالی، این موزه‌ها قطعاً ارزش بازدید و صرف زمان را دارند. اگر چه شما این امکان را دارید که آزادانه در قصر گردش کنید اما پیشنهاد می‌کنیم از توضیحات صوتی استفاده کرده و یا به تورهای هدایت شده بپیوندید تا بتوانید اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ و تاریخ این کشور کسب کنید.

 این مجموعه بر خلاف ظاهر آرام و خوبی که این روزها دارد دارای تاریخ پر فراز و نشیبی است. این کاخ سال ۱۵۹۲ طی حمله ژاپن، کاملاً به آتش کشیده شده و تا ۳۰۰ سال نیز به همان وضعیت باقی ماند.بازسازی‌ها از سال ۱۸۶۵ توسط «هونگسون دیونگون» آغاز شد. این کار پروژه‌ای بزرگ و وسیع بود که به ورشکستگی دولت انجامید اما قطعاً زیبا به نظر می‌رسید.

تخریب و بازسازی مجدد کاخ گیونگ بوک گانگ سئول

روزهای خوش در کاخ دوام زیادی نداشت زیرا ژاپنی‌ها بار دیگر در دهه ۱۸۰۰ به این کشور بازگشتند. آن‌ها دوباره کاخ را در ۸ اکتبر سال ۱۸۹۵ در هم شکسته، ملکه «مین» را کشته و پیکرش را به آتش کشیدند.بعد از این تراژدی شاه و پدرش از کاخ به سفارت روسیه نقل مکان کردند. با عهدنامه ۱۹۱۰ ژاپن-کره، حکومت مستعمراتی ژاپن رسماً در کره آغاز شد.

سال بعد مالکیت کاخ گیونگ بوک گانگ به یک حکمران ژاپنی واگذار شده که بسیاری از ساختمان‌های مجموعه را ویران کرده و ساختمانی عاری از جذابیت را برای اداره خود برپا کرد.در سال ۱۹۹۰، تلاش برای بازسازی دوباره آغاز شد و ساختمان حکمران مذکور نیز بالاخره در سال ۱۹۹۶ فرو ریخت. این ترمیم‌ها تا به امروز نیز ادامه دارد تا مجموعه کاخ دوباره به شکوه سابق خود بازگردد. هر چند پروژه هنوز فاصله زیادی با پایان دارد اما بازدید از آن قطعاً ارزشمند و لذت بخش خواهد بود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک