خلیج گوکووا و روستای آکیاکا مارماریس

شرح

خلیج گوکووا و روستای آکیاکا مارماریس

خلیج گوکووا و روستای آکیاکا مارماریس یکی از جاذبه‌های پرطرفدارگردشگران کشور ترکیه میباشد . خلیج زیبا گوکووا در ۳۰ کیلومتری شمال مارماریس واقع گردیده است . طبیعت زیبای خلیج گوکووا با خورهای زیاد و قدمت تاریخی‌اش ، به بهشت می‌ماند. منظره‌ و چشم‌انداز این خلیج از فراز تپه‌های بلند پوشیده از درختان کاج  پیداست .

در خلیج گوکووا و روستای آکیاکا مارماریس از تفریحات هیجان انگیز در امتداد خط ساحلیِ خلیج گوکووا ، موج‌سواری با کایت میشود نام برد . عصرهنگام ، وقتی باد در انتهای خلیج شروع به وزیدن می‌کند ، این منطقه با تعداد زیادی موج‌ سوار و کایت‌های رنگارنگشان پر می‌شود . پاراگلایدرهای که در صخره‌های اطراف به چشم میخورد هم به اندازه‌ی طرفداران خود را جذب میکند .

ورزش های مفرح و جذاب

این ورزش های مفرح و جذاب لحظات بسیار خوشی را در تعطیلات و سفر به مارماریس ترکیه برایتان رقم خواهد زد . اما اگر اهل هیجان نیستید می‌توانید قایقی اجاره کنید و تمام خورهای اطراف خلیج  را با آرامش قایق‌سواری کنید .

روستای آکیاکا

روستای آکیاکا در امتداد تپه‌ها ، به سمت پایین خط ساحلی که حرکت نمایید ، به تکه ای از بهشت خواهید ‌رسید . جنگل‌های سرسبز و زیبای این روستا قلب هر رهگذری را تسخیر می‌کند . پیاده‌ روی در این روستا آرامش ‌خاطر خاصی به آدم می‌دهد که نمی‌توان از آن به راحتی گذشت .

رود کوتاه ولی پرعمق که در روستای آکیاکا جریان دارد را بنام کادین آزماک مشاهده خواهید کرد. این رود که در بهار از شرق به غرب به دریا ریخته می‌شود تقریباً تا سه کیلومتر عریض میباشد . عمق این رود به کشتی‌ها اجازه می‌دهد که مسافت زیادی را در آن حرکت نمایند .

قایق سواری دراین رود این امکان برای شما فراهم می‌ کند که به غنی بودن آب این منطقه و پوشش گیاهی آن پی ببرید . این گیاهان منبع تغذیه ‌ای برای ماهی‌ها و لاکپشت‌های کوچک هستند . به دلیل هم ‌سطح بودن با دریای ، آب رود بسیار سرد و آن طرف جلگه نیز کمی شورتر میباشد .

برای اقامت می‌توانید از هتل‌ها و پانسیون‌های این منطقه استفاده کنید . در حاشیه‌ی رودخانه ، رستوران‌های زیادی وجود دارد که غذاهای محلی خوش‌مزه و باکیفیت ترکی ارائه می‌دهند .

جاده‌ی خلیج گوکووا و روستای آکیاکا مارماریس

درمسیرجاده‌ی خلیج گوکووا و روستای آکیاکا مارماریس باقی‌ مانده‌های یک شهر با قبرهایی سنگی در کنار جاده دیده می‌شود . نام این شهر باستانی « ایدیما » که در لیست باج وخراجی که در اولین سند دست نوشته شهرباقی مانده از آن نامبرده شده است.

 قدمت شهر باستانی ایدیما به قرن چهارم قبل از میلاد مسیح می ‌رسد . و یک شهر کاریایی محسوب میشود  . و بازمانده ها‌ی از یک قلعه ‌ی امپراتوری روم شرقی و یک تونل زیرزمینی که تا کرانه‌ ی رود آزماکدِره یا کادین آزماک کشیده شده را مشاهده خواهید کرد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک